DW 241

i

Autor: Tomasz Czachorowski DW 241

Infrastruktura w regionie

Sępólno Krajeńskie z nowym rondem. Trwają prace na drodze wojewódzkiej nr 241

2023-09-21 12:20

W Sępólnie Krajeńskim na drodze wojewódzkiej nr 241 trwa budowa nowego ronda. Rusza też przebudowa kolejnych odcinków między Sępólnem Krajeńskim oraz Tucholą. Zadania o wartości ponad 22 mln złotych finansowane są z budżetu samorządu województwa. Trwają obecnie prace nad projektami obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Tucholi.

Budowa ronda w Sępólnie

Nowe rondo w Sępólnie Krajeńskim powstaje na połączeniu ulic T. Kościuszki, ks. J. Popiełuszki i Odrodzenia. Projekt zakłada budowę czterowlotowego skrzyżowania z wyspą centralną. Jezdnie dochodzące do ronda będą rozdzielone wysepkami. Wokół ronda dobudowane zostaną ścieżki pieszo-rowerowe.

Za prace odpowiada firma Marbruk z powiatu chojnickiego. W pierwszej kolejności realizowane były roboty związane z przebudową sieci podziemnych: gazowej, telekomunikacyjnej, energetycznej, wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa elementów skrzyżowania. Prace mają zakończyć się w tym roku. Koszt inwestycji to 4.7 miliona złotych.

Projekt obwodnicy Sępólna i Tucholi

W ubiegłym roku podpisana została umowa na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z uzyskaniem decyzji środowiskowej i opracowaniem dokumentacji projektowej, dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego o długości około 1,5 km. Przeprowadzono już konsultacje społeczne, które pozwoliły wybrać optymalny wariant. Koszt obwodnicy szacowany jest na około 20 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE