SARS-CoV-2 na oddziale Szpitala Dziecięcego w Toruniu! Personel medyczny na kwarantannie [AUDIO]

2020-04-02 13:58
Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu

Koronawirusa stwierdzono u 9-letniej pacjentki oddziału alergologii i kardiologii dziecięcej. Na razie z pracy wyłączonych jest osiem osób, to lekarze i pielęgniarki. Są objęci kwarantanną i czekają na wyniki badań na obecność wirusa. Oddział czasowo zamknięto.

Dziewczynka miała kontakt z innym pacjentem z oddziału. Oboje dzieci jeszcze w środę przewieziono do szpitala zakaźnego w Grudziądzu - informuje dr Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
Na szczęście, na oddziale nie było innych pacjentów w tym czasie. Ale z pracy wyłączono osiem osób z personelu medycznego. Dalsze działania zależą od wyników testów na obecność SARS-CoV-2. Teraz oddział jest czasowo zamknięty. Ta część lekarzy kardiologii i osób z oddziału, które nie miały kontaktu z tymi dziećmi, pracuje.

Koronawirus w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. Jak wygląda obecnie sytuacja - wyjaśnia rzecznik, dr Janusz Mielcarek:

Podobnie jak w całym kraju, toruński szpital przyjmuje tylko przypadki nagłe. Wszystkie planowane zabiegi i operacje są zawieszone, trafiają tu tylko pacjenci w stanie ostrym. Trochę to pomaga w organizacji pracy w obecnej sytuacji, związanej z epidemią - przyznaje dr Mielcarek.
Natomiast w szpitalu zakaźnym przy ul.Krasińskiego przebywa zazwyczaj maksymalnie kilka osób - z koronawirusem oraz podejrzeniem zakażenia. Jeżeli wyniki testów są ujemne, pacjenci są zwalniani do domów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE