Rycerze walczyć będą na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu

2022-08-17 12:21

Szczęk mieczy, świst strzał, rżenie koni i aromat zupy biesiadnej - sobota w Golubiu-Dobrzyniu pod znakiem rycerskiego rzemiosła. Będziemy obchodzić 600-lecie bitwy Golubskiej.

Dokładnie 600 lat temu zakończyła się Wojna Golubska pomiędzy Koroną Królestwa Polskiego i Wielkim Księstwem Litewskim a zakonem krzyżackim. Jej finałem było rozpoczęte 20 sierpnia oblężenie miasta Golub i zdobycie kilka dni później Zamku. Z tej okazji od piątku do niedzieli (19-21.08.2022) na Zamku w Golubiu Dobrzyniu odbędzie się największa w regionie w tym sezonie inscenizacja historyczna. W planach są turnieje rycerskie, inscenizacja bitwy, biesiada, pokaz sztucznych ogni, a w plenerowym kinie nocnym prezentacja filmu "Krzyżacy".

Organizatorami obchodów 600-lecia Wojny Golubskiej są Powiat Golubsko-Dobrzyński, Zamek Golubski, Stowarzyszenie na Rzecz Rekonstrukcji Chorągwi Kujawskiej i Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe.

600-lecie bitwy Golubskiej
Autor: Materiały prasowe organizatora 600-lecie bitwy Golubskiej

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE