Rycerze Jedi pobiegną dla Mateusza walczącego z rakiem mózgu - możecie dołączyć

2020-09-08 11:01
Bieg Jedi w Toruniu
Autor: www.kosmicznadroga.pl/ Damian i Wiesław Laskowscy

Mateusz Oźmina, 10-latek z Przysieka, jest w od kilku miesięcy w USA. Trwa walka o jego życie. Chłopiec z guzem mózgu trafił do specjalistycznej kliniki w Ohio. Na wyjazd udało sie zdobyć fundusze. Jednak te pieniądze się już skończyły i teraz trwa zbiórka na dalsze leczenie.

Pierwsza zbiórka przyniosła prawie 4 miliony złotych, co pozwoliło na wylot do USA, ale teraz potrzebne są kolejne 2 miliony. Kwota przerastająca możliwości rodziców, rodziny i znajomych.

Rodzice Mateusza napisali na potralu siepomaga.pl, że przedłużający się pobyt na OIOMie mocno nadwątlił nasze środki na dalsze leczenie Mateusza i już w tej chwili jesteśmy na minusie... Na szczęście nikt tu nie chce kończyć leczenia, gdyż cytuję „zdrowie dziecka jest najważniejsze”, dlatego też nie chcieli nas martwić tym, że nie ma już pieniędzy na dalsze leczenie! Jak przewidują lekarze proces leczenia może jeszcze potrwać, nawet dwa miesiące. Przed Mateuszem jeszcze długa droga do zdrowia.

Ruszyła ponownie zbiórka i w akcję włączyła się toruńska Fundacja Kosmiczna Droga do Gwiazd im. Damiana Laskowskiego. W niedzielę (13.09) w Przysieku na boisku podstawówki organizuje II Bieg Jedi. Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Mateusza w Stanach. Już teraz trwają zapisy, a szczegółów szukajcie na fejsbukowych profilu II Bieg JEDI dla Mateusza Oźminy z Przysieka. Niech Moc będzie z Wami!

Wiesław Laskowski opowiada o Biegu Jedi Fundacji Kosmiczna Droga do Gwiazd
Posłuchajcie opowieści Jana Iwanowskiego jak powstają powidła Strzeleckie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE