Ruszyła 20. Szlachetna Paczka. Jak i komu można pomóc w tej edycji w kujawsko-pomorskim? [AUDIO]

2020-11-19 13:27 Marta Łazarska
Ruszyła 20. Szlachetna Paczka. Jak i komu można pomóc w tej edycji w kujawsko-pomorskim? [AUDIO]
Autor: Mariusz Luda

Wsparcie dla rodzin - tak, ale przemyślane i z uwzględnieniem ich potrzeb. To 20-sty raz, kiedy rusza Szlachetna Paczka. Cały czas na pomoc w kujawsko-pomorskim, w tym w Toruniu i okolicach, czekają rodziny. Kolejne klasyfikowane są do programu.

Niemal 7 tysięcy rodzin na ten moment w całej Polsce otrzyma pomoc z ramienia Szlachetnej Paczki. Kolejne czekają na darczyńców, inne cały czas są klasyfikowane do programu. Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki, która wspiera wszystkie potrzebujące osoby. Rodziny, które dołączają do programu są weryfikowane i zgłaszane przez odpowiednie instytucje - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, później wolontariuszy. Osoby z potwierdzoną sytuacją dołączają do specjalnej bazy, z której my - jako przyszli darczyńcy możemy skorzystać.

Najczęściej w życzeniach znajdują się produkty spożywcze, środki chemiczne, ale też sprzęt AGD tj. lodówka, kuchenka, czajnik. Już teraz 400 rodzin w kujawsko-pomorskim znalazło swoich Mikołajów. Kolejne, po odpowiedniej weryfikacji, dołączą do listy potrzebujących.

Posłuchaj, co o tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki opowiedziała nam Marta Bailey

Siostrzanym projektem Szlachetnej Paczki jest także Akademia Przyszłości, która pomaga dzieciom, które w siebie nie wierzą, mają niską samoocenę. Wszystko to w myśl hasła "Głowa do góry". Ma to pomóc pokonywać bariery, które spotykają najmłodsi w swoim życiu.

Niektóre z tych dzieci brakuje pewności siebie, inne nie radzą sobie z nauką, niektóre mają problemy z relacjami. To właśnie dla nich powstała Akademia Przyszłości. To przestrzeń, gdzie zdobywają wiedzę i doświadczenie, które ma na celu pomóc im uwierzyć w siebie. Każdemu dziecku towarzyszy tzw. tutor, który prowadzi, pomaga zrozumieć świat i się w nim odnaleźć - dodaje koordynatorka kujawsko-pomorskiej Szlachetnej Paczki, Marta Bailey

Akcję Szlachetnej Paczki zwieńczy tzw. Weekend Cudów, który w tym roku odbędzie się między 12 a 13 grudnia. To właśnie wtedy wolontariusze przekażą zebrane paczki do wskazanych przez nas rodzin. Jeśli chcecie zostać Mikołajem nie tylko dla bliskich - sprawdźcie bazę danych osób potrzebujących, którą znajdziecie TUTAJ.

Rozdają komputery za darmo | ESKA XD - Coś dobrego #9