Sejm

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Sejm

QUIZ

QUIZ. Politycy w Sejmie. Interesujesz się polityką? Sprawdź, czy uzyskasz komplet punktów

2024-01-16 10:17

Polscy politycy codziennie pojawiają się w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Nadchodzące wybory październikowe spowodowały wzrost napięć społecznych, które i tak są duże. Sprawdźcie, jak dobrze znacie swoich ulubionych polityków. Tego na bank o nich nie wiedzieliście! Dobrej zabawy.

Życie polityczne w Polsce

W Polsce istnieje kilka głównych partii politycznych, ale kilka z nich odgrywało ważniejszą rolę w ostatnich latach. Oto kilka z tych partii:

  • Prawo i Sprawiedliwość (PiS): Partia konserwatywna i prawicowa, obecnie sprawująca władzę w Polsce. Jej liderem jest Jarosław Kaczyński.
  • Platforma Obywatelska (PO): Partia liberalna i centroprawicowa, była rządzącą partią przed PiS. Jest jednym z głównych konkurentów PiS. Donald Tusk jest jej liderem.
  • Lewica: Sojusz lewicowych partii. Reprezentuje bardziej lewicowe poglądy i jest często opozycją wobec rządzących partii prawicowych.
  • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL): Partia centrowa, skupiająca się na sprawach wiejskich oraz rolniczych. Była często partnerem koalicyjnym większych partii w rządzie lub opozycji.
  • Konfederacja: Koalicja partii prawicowych i libertarian. Jest mniej znana niż PiS czy PO, ale zdobywała poparcie w niektórych wyborach.

QUIZ. Polscy politycy - Tego o nich nie wiedzieliście!

Pytanie 1 z 10
Który z polityków studiował w szkole Tadeusza Rydzyka (i jej nie ukończył)?