Projekt #Strefa, czyli nowy klub młodzieżowy w Toruniu [GALERIA]

2021-07-23 9:38

Klub, który właśnie powstaje przy Sienkiewicza w Domu Kultury w założeniu ma być miejscem współtworzonym przez uczestników, gdzie poszczególne aktywności mogą być przez nich inicjowane. Uczestnikami projektu będą głównie młodzi mieszkańcy (12-18 lat) Bydgoskiego Przedmieścia, jednak znaczna część działań przewiduje możliwość uczestniczenia także osób spoza dzielnicy.

Projekt #Strefa_klub młodzieżowy realizowany jest przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w latach 2021-2022, a jego celem jest zwiększenie zaangażowania młodych mieszkańców Torunia oraz toruńskich organizacji pozarządowych w życie publiczne i społeczne, przy wykorzystaniu kultury jako narzędzia zmiany społecznej. Ruszy jeszcze w te wakacje zaraz po tym, jak zakończy się remont pomieszczeń.

AQUA Toruń otwarte!

Poprzez szereg aktywności oferowanych w klubie młodzieżowym, młode osoby żyjące w Toruniu będą miały sposobność kształtowania u siebie umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych, rozwoju zdolności interpersonalnych i postaw prospołecznych. Dzięki stosowaniu zróżnicowanych metod oraz narzędzi, klub zapewni młodzieży wsparcie procesu edukacyjnego, wzmocni poczucie własnej wartości, dostarczy pozytywnych wzorców zachowań i zapewni bezpiecznie spędzony czas wolny przy okazji rozwoju zainteresowań. 

Przy klubie działać będzie tzw. Inkubator Inicjatyw oraz Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny, które mają wspierać działania samopomocowe, inicjatywy lokalne i nieformalne oraz młode organizacje pozarządowe, które nie mają doświadczenia oraz umiejętności w zakresie ubiegania się o środki publiczne poprzez wykorzystanie mechanizmu regrantingu i wspieranie ich w formule małych grantów, animacji, doradztwa i szkoleń.

Klub z założenia będzie działać dla młodzieży z Bydgoskiego Przedmieścia, ale zaprasza też mieszkańców innych dzielnic. Każdy kto przyjdzie, znajdzie tu swoje miejsce, a w nim będzie mógł się uczyć, bawić, rozwijać pasję, a nawet otrzymać niezbędną pomoc przy rozwiązywaniu problemów dnia codziennego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!