Prezydent Torunia Michał Zaleski

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Prezydent Torunia Michał Zaleski

Prezydent Torunia odwołuje spotkania z mieszkańcami. Zmiana terminu Welconomy

2020-03-11 10:28

Są kolejne decyzje w sprawie odwołania czy przełożenia imprez w mieście. Tym razem cykl spotkań z mieszkańcami przerywa prezydent Michał Zaleski. Warunki dyktuje sytuacja związana z koronawirusem. Także 27. edycja Welconomy Forum in Toruń odbędzie się w innym terminie. Pierwotnie konferencja miała się rozpocząć w 16 marca.

Spotkania z mieszkańcami Torunia właśnie minęły półmetek i tu się zatrzymują. Prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o przerwaniu dyskusji o mieście. Przełożone spotkania dotyczą pięciu osiedli - Chełmińskie, Wrzosy, Staromiejskie i Podgórz.

Wśród zaleceń, jak się chronić przed zarażeniem koronawirusem, jest m.in. unikanie pomieszczeń, w których przebywa większa liczba osób. A tak wygladają te spotkania - część stolikowa, czyli rozmowy w mniejszym gronie, a potem ogólna, na sali, z prezentacją i dyskusją. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. 

Inny termin dotyczy też dwudniowego forum ekonomicznego Welconomy, które miało sie rozpocząć w Toruniu w najbliższy poniedziałek w CKK Jordanki i Dworze Artusa.
Wydarzenie co roku kierowane jest do przedsiębiorców, samorządowców, polityków, ekonomistów, naukowców i wszystkich zainteresowanych nawiązaniem kontaktów gospodarczych oraz inwestowaniem w Toruniu i regionie. Pojawiają się na nim setki gości z całej Polski i nie tylko.
Tegoroczna, 27. edycja Welconomy Forum in Toruń odbędzie się w innym terminie niż pierwotnie zaplanowano. Organizatorzy podjęli decyzję o jego zmianie w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem:

Decyzja ta jest podyktowana ostatnimi wytycznymi Rządu RP, które jednoznacznie uniemożliwiają organizację konferencji w zaplanowanym czasie, czyli w dniach 16-17 marca 2020 r. Organizatorzy, czując się odpowiedzialnymi za gości wydarzenia, informują, że XXVII edycja Welconomy zostaje przeniesiona na późniejszy termin, który wkrótce zostanie podany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE