Mercedes

i

Autor: Flickr Wielkie premie dla pracowników Mercedesa w Niemczech!

Pracownicy dostaną rekordowe premie. To bonus za wypracowanie zysków firmy!

2023-01-26 8:30

Mercedes doceni swoich pracowników w Niemczech. Mogą liczyć na konkretną premię za udział w rozwoju firmy. Firma ogłosiła, że bonusowe pieniądze otrzyma ponad 93 tys. osób. Premie będą wynosiły ok. 7,3 tys. euro, czyli 32,8 tys. zł. Polacy o takich premiach mogą zapomnieć.

Nowa strategia firmy Mercedes-Benz przyjęta w 2022 roku sprawdziła się i przyniosła efekty w postaci pokaźnych zysków. To przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla właścicieli, ale też dla pracowników (ok. 93 tys.). Otrzymają oni rekordową premię z tytułu udziału w zyskach w wysokości 7300 euro (około 32,8 tys. zł).

Wysokość premii pracowniczych została ustalona przez kierownictwo firmy oraz radę zakładową. To nie pierwszy raz, gdy pracownicy Mercedesa są nagradzani za zyski firmy. W zeszłym roku premia wynosiła 6465 euro. System podziału zysków w niemieckiej firmie samochodowej istnieje od 1997 roku.

Kierownictwo oraz Naczelna Rada Zakładowa uzgodniły również zmianę sposobu obliczania podziału zysku za rok finansowy 2023. W przyszłości udział w sukcesie firmy będzie jeszcze bardziej ukierunkowany na realizację celów Mercedesa i konsekwentną realizację zrównoważonej strategii korporacyjnej dla wszystkich grup pracowników.

Tegoroczna premia zostanie wypłacona wraz z pensją kwietniową.

Bonus do wypłaty dotyczy tylko pracowników w Niemczech. Polacy o takich dodatkach mogą tylko pomarzyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE