Policja podsumowała okres świąteczny w powiecie toruńskim. Jak było na drogach?

2022-12-28 12:29
Kontrole policji
Autor: KMP Toruń Kontrole policji na drogach w powiecie toruńskim

Od piątku (23 grudnia) do poniedziałku (26 grudnia) policjanci na terenie Torunia i powiatu toruńskiego nie odnotowali poważniejszych wydarzeń. Podczas świąt w naszym powiecie nie było wypadków drogowych. Można powiedzieć, że był to całkiem spokojny i bezpieczny czas.

W czasie świąt Bożego Narodzenia funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo na drogach w regionie. Mundurowi reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, sprawdzali prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze.

Podczas dojazdu na święta Bożego Narodzenia na drogach  powiatu doszło do 15 kolizji. Na szczęście były to niegroźne zderzenia, nikt w nich nie zginął i nikt nie został ranny.

Pomimo apeli funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Dwie z nich popełniły przestępstwo, miały ponad pół promila alkoholu w organizmie. Może im grozić do 2 lat więzienia. Jeden z kierujących, który był w stanie po spożyciu alkoholu, czyli miał mniej niż pół promila, może odpowiadać za wykroczenie. Kara także w tym przypadku może być dotkliwa, bowiem kodeks przewiduje karę aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE