policja

i

Autor: Pixabay

Policja podsumowała akcję "Bezpieczny pieszy" w Toruniu. Jakie wyniki? Zobacz nagranie

2023-02-14 9:12

Od 31 stycznia do 12 lutego policjanci toruńskiej „drogówki” brali udział w akcji pod nazwą „Bezpieczny pieszy". Niechlubnymi rekordzistami w popełnionych wykroczeniach są kierowcy przekraczający prędkość w rejonie przejść. W działaniach brał też udział dron. Poniżej nagranie wideo.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu od ostatniego dnia stycznia (31.01.23) do końca ferii zimowych w naszym regionie (12.02.2023) brali udział w działaniach pod nazwą „Bezpieczny pieszy”.

Celem akcji było ograniczenie liczby wypadków i kolizji z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z „drogówki” zwracali szczególną uwagę na niebezpieczne zachowania kierujących i pieszych, które mogą być przyczyną takich zdarzeń.

W działaniach wykorzystywany był dron. Policjanci podczas trwania akcji interweniowali niemal 430 razy, 52 razy wobec niechronionych użytkowników dróg, ponad 370 razy wobec zmotoryzowanych. Do najczęstszych przewinień pieszych należało niestosowanie się do czerwonego światła na przejściu oraz przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Kierowcy natomiast w znaczącej większości przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie „zebry”. Policjanci podczas akcji wystawili niemal 250 mandatów karnych, pouczyli przeszło 170 osób, wnioski o ukaranie do sądu sporządzono w 7 przypadkach.

Film z drona pokazujący niebezpieczne zachowania:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE