Pogrzeb toruńskiego muzyka Łukasza Tura. Internetowe pożegnania przyjaciół

2020-11-19 18:18 MWR
Łukasz Tur
Autor: www.tos.art.pl/Toruńska Orkiestra Symfoniczna

39-letni Łukasz "Turi" Tur zmarł 14 listopada po ciężkiej chorobie. Ceremonia pogrzebowa odbyła się dziś (19 listopada) po południu na cmentarzu św.Jerzego przy ulicy Gałczyńskiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, część uroczystości miała być transmitowana poprzez media społecznościowe. Zamiast kwiatów - rodzina prosi o wsparcie dla potrzebujących na siepomaga.pl

Łukasz Tur pracował i współpracował z wieloma zespołami, instytucjami i ludźmi w regionie i Toruniu. Był waltornistą w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej. TOS pierwsza poinformowała o śmierci muzyka:

Muzyka łączyła wieloletnia przyjaźń i praca z zespołem Paraliż Band, w którym był od 1999 roku aż do śmierci.

Ponadto Łukasz Tur był także członkiem zespołu Disparates i potem Bartek Kulik&Późne Lato. W 2010 roku dołączył do grona instruktorów orkiestry dętej Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu, obejmując sekcję altu i waltorni. Kilka lat temu otrzymał stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury, celem było nagranie debiutanckiej płyty projektu Kulik-Tur. Łukasza Tura wspomniał również na dzisiejszej sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski, zwracając uwagę, jak naprawdę groźny jest koronawirus i choroba Covid-19.

Toruński przewodnik Wojciech Olszewski opowiada o Katedrze św. Janów w Toruniu