Plaster sztuki - rusza 11. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej w Toruniu [AUDIO]

2020-05-15 12:30
Plaster sztuki - rusza 11. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej w Toruniu [AUDIO]
Autor: CSW w Toruniu Plaster sztuki - rusza 11. Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej w Toruniu [AUDIO]

Kolejna edycja festiwalu, który przypomina nam, że wielkoformatowe prace to nie tylko reklama. W tym roku Plaster wraca do korzeni, tak jak w pierwszej edycji - skupimy się przede wszystkim na plakacie. Sprawdźcie szczegóły poniżej

 Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej PLASTER to przede wszystkim okazja, by skonfrontować działalność polskich i zagranicznych artystów. W tym roku nie zabraknie motywów francuskich. Pojawią się one przede wszystkim przy okazji zaproszonych gości. Podczas festiwalu zobaczymy dwie wystawy indywidualne, po jednej przeglądowej i tematycznej. 

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej zobaczymy pracę dwóch najsłynniejszych francuskich plakacistów – Alaina Le Querneca oraz Michela Bouveta i ich różne podejście do tematu plakatu. Jeden z nich prezentuje styl nawiązujący do fotografii, drugi jest bliżej sztuki rysunku. Zobaczymy również młodych twórców na wystawie "F1". To przede wszystkim studenci francuskich szkół artystycznych m.in. paryskiej EPSAA, L’école de Design Nantes Atlantique, École supérieure d’art des Pyrénées.

Nie zabraknie również polskiego akcentu, choć takiego, który odnosi się do sztuki francuskiej. Chodzi o wystawę "Trzej Muszkieterowie", której autorami są Łukasz Kliś, Sebastian Kubica i Tomasz Tobolewski. To 40 wielkoformatowych plakatów, które łączy temat kina francuskiego.

Posłuchaj co o tegorocznej edycji Plastra opowiedział nam kurator festiwalu Krzysztof Białowicz

Premiera filmu wprowadzającego w tematykę wystawy odbędzie się dziś (15.05.) o godzinie 19:00 na profilu CSW Toruń na Facebooku. Wystawy będzie można oglądać w godz. 14.00–18.00 do końca sierpnia. O tym jak wygląda działalność CSW w czasie epidemii przeczytacie poniżej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE