Pierwszy na świecie sklonowany wilk rozwija się świetnie. Ma już ponad 100 dni!

2023-01-25 8:12
Wilk klon
Autor: Sinogene Biotechnology Pierwszy sklonowany wilk dożył 100 dni!

Klonowanie zwierząt jest faktem i stale się rozwija (z właściwą nauce powolnością). Naukowcy z Chin sklonowali wilka arktycznego, który skończył właśnie 100 dni. Zwierze żyje i wzrasta bardzo dobrze, nie pojawiają się żadne komplikacje. Dzięki temu może uda się uchronić zagrożone gatunki przed wyginięciem.

Klonowanie zwierząt

Do pierwszego sklonowania zwierzęta doszło pierwszy raz w 1996 roku. Wtedy to szkoccy naukowcy sklonowali owcę, popularnie nazywaną Dolly. Pomyślną akcję poprzedziło 277 nieudanych prób. Jak wskazywano, klonowanie to szansa na uratowanie wielu zagrożonych gatunków oraz powstrzymanie głodu (produkcja mięsa zwierzęcego).

Udane klonowanie wilka arktycznego

Do udanego sklonowania doszło w lipcu 2022 roku. Sklonowano wilka arktycznego, którego nazwano Maya 2.0 (dawcą genów była wilczyca Maya). Badania w tym zakresie chińscy naukowcy rozpoczęli już w 2020 roku. Udało im się umieścić 85 embrionów w 7 wilczych surogatach. W lipcu 2022 roku jedna wilczyca urodziła zdrowego klona. Obecnie młody wilczek dożył 100 dni i rozwija się dobrze. Na razie mieszka ze swą matką w laboratorium.

Naukowcy twierdzą, że sklonowany wilk ma taki sam genom, jak wilk oryginalny. Przewiduje się, iż sklonowany wilk dożyje sędziwego wieku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE