Pierwsze maseczkomaty w Toruniu. Gdzie je znaleźć? [LISTA MIEJSC]

2020-04-16 15:53

Od 16 kwietnia mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Możemy to robić za pomocą zwykłej chusty czy bandany. Jednak najlepiej sprawdza się do tego maseczka. Niezależnie od tego, czy będzie jedno- czy wielorazowa - będzie dobrą barierą w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Kilka dni temu informowaliśmy was na naszym portalu o pomyśle zaopatrzenia miasto w maseczkomaty. Te pojawiły się już w popularnych wśród torunian miejscach.

Maseczkomaty w Toruniu. Gdzie są? Cena maseczek

Możemy z nich korzystać na Alei Solidarności przy węźle przesiadkowym, a także na ulicy Kościuszki przy pasażu handlowym. Koszt takiej maseczki to 5 złotych, w ofercie póki co znajdziemy ich 50 tysięcy sztuk, choć to dopiero początek. Całkowity dochód ze sprzedaży maseczek będzie przeznaczony na drukowanie metodą 3D przyłbic, które trafią do toruńskich szpitali.

Gdzie są maseczkomaty w Toruniu?

  • Aleja Solidarności przy węźle przesiadkowym
  • ulica Kościuszki

Toruń. Kto może korzystać z maseczkomatu?

Z maseczkomatu skorzystać może każdy. Na ten moment istnieje możliwość płatności wyłącznie gotówką. Jeśli pomysł się sprawdzi tak jak w innych miastach Polski - inwestor Mikro Development ma w planach postawienie większej ilości maszyn na terenie Torunia.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia zakrywamy usta i nos w przestrzeni publicznej. W trosce o torunian miasto zaczęło dystrybuować  także maseczki wielokrotnego użytku. Pierwsza partia trafiła do spółdzielni mieszkaniowych SM Na Skarpie i Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Potem zostaną przekazane mieszkańcom danego osiedla. Dodajmy, że jeszcze przed świętami ponad 800 maseczek ochronnych, które trafiły do Domu Pomocy Społecznej przy Szosie Chełmińskiej, Domu Pomocy Społecznej Brata Alberta, Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Serafitek, Domu Dziecka "Młody Las" oraz Działu Interwencji Kryzysowej.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE