Ratusz Staromiejski w Toruniu

i

Autor: Paweł Jankowski Ratusz Staromiejski w Toruniu

Wirtualne przeżycia w Toruniu. Co zwiedzić, nie ruszając się z domu?

2020-04-16 14:56

Zamknięte pozostają kina, muzea i teatry, odwołano koncerty, spotkania i wydarzenia kulturalne. Ale ci, którzy pozostają w domach, mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym w sieci. Kujawskopomorskie instytucje oferują m.in. wirtualne zwiedzanie, audycje poświęcone wystawom, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach. Co jeszcze?

Toruń. Wirtualne zwiedzanie. Muzea

Muzeum Etnograficzne w Toruniu i Park Etnograficzny w Kaszczorku zapraszają na wirtualne spacery. W sieci dostępna jest także m.in. wystawa „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”. Te atrakcje znajdziecie na stronie internetowej. Pozostańmy w kręgu ludowości. Śledząc stronę internetową. W Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku można znaleźć ciekawe informacje o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach oraz wziąć udział w wirtualnych zabawach.

Toruń. Wirtualne zwiedzanie. Teatry

Strych nad widownią, kotłownia czy wejście pod deski sceny – to miejsca, które na co dzień są niedostępne dla widzów Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Teraz można je zobaczyć podczas wirtualnych spacerów. Teatr udostępnił także spektakle „Ostatnia wieczerza” i „Edyp Tyran”, a dla najmłodszych przygotowano Niedziele w Teatrze Online. Informacji szukajcie na stronie teatru.

Kujawsko-pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wywiady wideo z aktorami. Na stronie Teatru Muzycznego zobaczyć można także film prezentujący wyremontowaną siedzibę w Pałacu Dąmbskich.

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki czasu w Toruniu zaprasza na wirtualne oprowadzanie po wystawach – w formie zdjęć, filmów i rozmów z twórcami. Dla najmłodszych pracownicy przygotowali karty pracy z zadaniami do pobrania. Zachęcamy do obserwowania strony Centrum. Galeria Wozownia w Toruniu oferuje wirtualne zwiedzanie wystaw. Na stronie internetowej najmłodsi także znajdą coś dla siebie, m.in. propozycje zajęć muzycznych, kolorowanki i łamigłówki.

Bydgoszcz. Wirtualne zwiedzanie, koncerty. Filharmonia

Miłośnicy klasyki powinni zaglądnąć na stronę bydgoskiej filharmonii. Tam zamieszczane są fragmenty koncertów. Aktualnie zobaczymy “Kolędę nockę”. Do wysłuchania dostępna jest także jubileuszowa płyta Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis. Z kolei Ośrodek Chopinowski w Szafarni przygotował alternatywę dla sobotnich koncertów w postaci internetowego cyklu #zostanwdomuisluchajchopina.

Kujawsko-pomorskie. Wirtualne zwiedzanie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza na wirtualny spacer po muzeum. Zachęca też do lektury artykułów i wysłuchania audycji, z których dowiemy się m.in. o archeologicznych znaleziskach i reliktach zabudowy osady obronnej. Również dostępne są wszystkie archiwalne nagrania z poprzednich tygodni. Na najmłodszych czekają quiz i kolorowanki. Te atrakcje znajdziecie na stronie internetowej.

Na wirtualny spacer po obiekcie i otaczającym go parku zaprasza także Pałac Lubostroń .

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zachęca do kreatywnego spędzenia czasu w domu. Na stronie centrum znajdziemy inspirację do stworzenia własnych animacji oraz teatrzyk kukiełkowy „Trzy małe świnki”.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na wystawę, której tematem jest słońce. Autorami są dzieci między innymi z Tajlandii, Ukrainy, Argentyny, Indonezji, Rosji i Polski. Wystawa dostępna na stronie internetowej galerii. Znajdziemy tam także propozycje ćwiczeń plastycznych.

Kujawsko-pomorskie. Atrakcje dla dzieci

W mediach społecznościowych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury w Toruniu znajdziemy propozycje na ciekawe spędzenie czasu w domu. Dla rodziców przygotowano n.in. zabawy, które mogą wykorzystać na kreatywne działania z dziećmi.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu zachęca do zapoznania się z prezentacjami przygotowanymi przez pracowników biblioteki. Dla młodszych i starszych przygotowano testy, krzyżówki i łamigłówki. To wszystko na stronie internetowej. Swoje zbiory w wersji online udostępnia także Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa na stronie. W jej zasobach znajduje się ponad 200 tysięcy książek, czasopism, plików muzycznych i materiałów dydaktycznych.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus instrukcja postępowania