Osiedle kwitnącej wiśni i jabłoni to propozycja do Budżetu Obywatelskiego. Ruszyło głosowanie

2022-09-24 11:15

Dzięki jej pomysłowi w Parku Miejskim na Bydgoskim powstały Ogrody Marysieńki cieszące oko kolorowymi magnoliami, wisteriami, rododendronami i różami. Teraz pani Magdalena Jankowska chce, by kolorowo zrobiło się w innej części Bydgoskiego i ma pomysł na Osiedle kwitnącej wiśni i jabłoni. Potrzebuje jednak głosów mieszkańców Torunia.

Dzięki 7 milionom budżetu obywatelskiego mieszkańcy Torunia mogą mieć wpływ na funkcjonowanie swojego miasta. Do głosowania zakwalifikowały się 143 pomysły. Od nas zależy, które będą zrealizowane. Rozpiętość pomysłów jest ogromna. Od postawienia ławek na naszej ulicy, przez odnowienie placu zabaw czy chodnika, po organizację festynu dla mieszkańców. Wszystko w rękach torunian.

Symbolem tegorocznego budżetu obywatelskiego stały się Ogrody Marysieńki w Parku na Bydgoskim, którymi tak chętnie chwaliło się miasto TUTAJ. Ich pomysłodawczyni Magdalena Jankowska ma nowy pomysł - "Osiedle kwitnącej wiśni i jabłoni". Tym razem zainteresowała się nieco zapomnianym osiedlem domów pomiędzy ulicami Fałata, Łukasiewicza i Reja. Tam znajdują się tereny zielone, trawniki, boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw. Mankamentem jest bardzo duże nasłonecznienie. Pani Magda proponuje, by wokół głównych ścieżek prowadzących wewnątrz osiedla dokonać nasadzeń ozdobnymi drzewami i krzewami, które wkomponują się w dotychczasową architekturę. Miałyby to być drzewa ozdobnej wiśni i jabłoni, niczym w Japonii "kraju kwitnącej wiśni". Tuż przy boisku wmontowana zostanie do podłoża na trwałe dodatkowa osłona przed słońcem w postaci wolnostojącej konstrukcji (trejaża) wraz z nasadzeniem wokół roślin pnących.

Czy ta wizja się spełni w przyszłym roku? To zależy od mieszkańców Torunia. Jeżeli Wam się spodobała, to możecie na nią zagłosować na stronie Budżetu Obywatelskiego 2023. Oddać swój głos możecie na 3 projekty ogólnomiejskie i 3 projekty osiedlowe.

Z Magdaleną Jankowską rozmawia nasza reporterka Marta Łazarska

Sprawdź, czy jesteś mistrzem ortografii. Mega trudny quiz ortograficzny!

Pytanie 1 z 10
Która wersja jest poprawna?