Nowy park wodny w Toruniu otwarty. Są już plany na wakacje [AUDIO, WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-28 21:39

Mieszkańcy Torunia i goście mogą korzystać z nowego kompleksu Aqua Toruń przy ulicy Bażyńskich. Po niemal pół roku od zakończenia budowy obiekt został otwarty. Wcześniej skutecznie utrudniała to pandemia. Od 28 maja kryte pływalnie mogą przyjmować gości.

Ale pierwsi byli młodzi zawodnicy z całej Polski, którzy 27 maja przyjechali do Aqua Toruń na Otylia Swim Cup. Otworzyła je sama mistrzyni olimpijska i szefowa fundacji Otylia Jędrzejczak. Juniorzy przetestowali główny basen, a cały obiekt bardzo im się spodobał.

Aqua Toruń to nie tylko baseny - sportowy, rekreacyjne, zewnętrzny, do nauki pływania i dla maluchów - to również strefa spa i wellness (sauny, salony masażu, tężnia solankowa), boiska do squasha oraz miejsca do zabaw i sportu na zewnątrz. Wkrótce w nowym obiekcie będą zajęcia dla dzieci, seniorów, rodzin, a w wakacje uczniowie wejdą za darmo za okazaniem legitymacji szkolnej.

Posłuchaj relacji z otwarcia Aqua Toruń:

Aqua Toruń powstało w miejscu dawnego basenu "elanowskiego". Pierwotnie część dawnej pływalni miała pozostać, ale zdecydowano o całkowitym wyburzeniu i budowie od podstaw. Koszt całej inwestycji to ponad 56 milionów złotych. Park wodny jest czynny codziennie od 7.00 do 22.00, ale ostatnie wejście o godzinie 20.30.

AQUA Toruń otwarte!