Niegdyś zaniedbany i zapomniany, a dziś?

2020-02-11 21:25
Park Tysiąclecia w Toruniu
Autor: Wojtek Szabelski, Urząd Miasta Torunia W czerwcu zakończenie rewitalizacji!

Nowe schody, alejki dla spacerowiczów, ścieżki dla rowerzystów, a wszystko – dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych! Zobacz, jak zmieni się Park Tysiąclecia na lewobrzeżu. Rewitalizacja tej zaniedbanej i zapomnianej części miasta zakończy się w czerwcu.

W czerwcu 2020 roku zakończą się prace w Parku Tysiąclecia, który stanie się atrakcyjnym miejscem aktywnego wypoczynku dla mieszkańców lewobrzeża. To blisko 20 hektarów powierzchni. Większość prac została już wykonana, ale efekt końcowy, szczególnie jeśli chodzi o zagospodarowanie zieleni, będzie widoczny w porze wiosenno-letniej.

Na terenie parku będą elementy małej architektury, liczne ławki, w tym 2 ławki dla matek karmiących, stojaki na rowery, kosze na odpady, kosze na psie odchody oraz tablice informacyjne. W jego zachodniej części, w zaprojektowanej części wypoczynkowej pojawią się hamaki, leżaki i ławo stoły, a w pobliżu stawu "Felek" - wybieg dla psów z urządzeniami sprawnościowymi dla czworonogów. Dla najmłodszych będzie plac zabaw z zestawami gimnastycznymi, tyrolkami, zjeżdżalniami, huśtawkami oraz miejscami do zabaw w piasku.  We wschodniej części terenu parkowego znajdzie się boisko wielofunkcyjne oraz siłownia plenerowa. Remont obejmie budynek starej prochowni o pow. 60 m2, gdzie powstaną toalety. Wyremontowany zostanie również budynek śluzy, przeznaczony do jej obsługi.

Park Tysiąclecia będzie oświetlać 200 lamp, a całość będzie monitorowana. Przybędzie blisko 300 drzew i 2,5 tysiąca krzewów. Nie zabraknie kwiatów. Miasto zapowiada liczne nasadzenia różnych odmian, które będą cieszyć mieszkańców tej części Torunia.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak zmieni się Park Tysiąclecia na lewobrzeżu - koniecznie odwiedź serwis miejski www.torun.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE