Mieszkanie Plus w Toruniu. Ruszył nabór wniosków

2021-09-06 17:42
Mieszkanie Plus w Toruniu. Ruszył nabór wniosków
Autor: Materiały Toruń Mieszkanie Plus Wizualizacja osiedla przy ulicy Okólnej

Ponad 300 mieszkań czeka na toruńskim lewobrzeżu w ramach programu Mieszkanie Plus. Od dziś (06.09.) można składać już wnioski. Kto może to zrobić?

Mieszkania znajdują się w czteropiętrowych blokach, zlokalizowanych przy ulicy Okólnej. Osiedle ma składać się z ośmiu takich budynków. Mają być one dostosowane do rodzin wielodzietnych, ale i osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich moderuje samorząd. Polega on na weryfikowaniu i punktowaniu konkretnych wniosków, które mogą przejść do kolejnego etapu. Za ten odpowiada spółka PFR Nieruchomości S. A. Ma ona sprawdzić czy najemcy wyłonieni w poprzedniej turze mają zdolność czynszową. Weryfikowane są oświadczenia majątkowe, dodatkowe dochody czy obecność w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów.

Wnioski może składać każda rodzina – jednoosobowa, wieloosobowa, z problemami zdrowotnymi, jak i bez nich. Warto zaznaczyć, że kryteria dochodowe nie są zamknięte – osoby, które zarabiają więcej niż przecięta rodzina, również taki wniosek mogą złożyć – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski

Wnioski można składać do 30 września. Więcej na temat rekrutacji przeczytacie na oficjalnej stronie projektu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE