Potańcówka w Domu Kultury

i

Autor: Dom Kultury Potańcówka w Domu Kultury

Międzypokoleniowa polsko-ukraińska potańcówka na Bydgoskim w ten weekend

2022-07-15 13:40

W toruńskim Domu Kultury na Bydgoskim Przedmieściu, będzie miała miejsce wyjątkowa impreza. Spotkają się miłośnicy muzyki i tańca, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Na potańcówce pojawią się zarówno muzyczne hity z naszego kraju, ale także z kraju naszych sąsiadów.

Klub Młodzieżowy Strefa oraz wspomniany już Dom Kultury chcą zintegrować polsko-ukraińskie dzieci, młodzież czy nawet dorosłych. Nieważny jest wiek, płeć czy pochodzenie. Ważne jest, aby na imprezę przyjść z dobrym nastawieniem, otwartością i chęcią nawiązania nowych kontaktów przy świetnej zabawie.

Warto także wspomnieć o kolejnym integrującym aspekcie. Jak wiadomo jedną z najistotniejszych w tej kwestii rzeczy jest oczywiście wspólne spożywanie posiłków, bo czy coś łączy ludzi bardziej niż wspólne jedzenie? Nie inaczej będzie w sobotę. Dla uczestników zaplanowany jest poczęstunek, który zawierać będzie zarówno elementy kuchni polskiej, jak i ukraińskiej.

Należy zaznaczyć, że dancing jest kontynuacją znanych i lubianych międzypokoleniowych spotkań pod nazwą „Potańcówki międzypokoleniowe na Wilhelmstadt”, które odbywały się w dawnym Kulturhauzie, gdzie oprócz znanych wszystkim starszych hitów, seniorzy podczas tańca mieli także okazję poznać muzykę, przy której bawi się młode pokolenie i odwrotnie. Dzięki sukcesowi tych spotkań postanowiono stworzyć ponownie międzypokoleniową imprezę, ale tym razem przeznaczoną dla polsko-ukraińskich gości.

Potańcówka rozpocznie się w tę sobotę (16.07.22) o godz, 18.00 w Domu Kultury na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu, ul. Sienkiewicza 11/2.

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy
Tomek Lipiński o numerze „Chyba że chcesz”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE