Miecz samurajski

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Miecz samurajski to tradycyjny element kultury Japonii

Ciekawostka

Miecz na istoty z zaświatów! Japońscy archeolodzy zszokowali świat nauki

2023-08-30 8:49

W mieście Nara w Japonii archeolodzy odkryli miecz, który ma ponad 1600 lat! Broń ma falisty kształt i według znawców miała służyć do walki z demonami po śmierci. W wykopie, obok miecza, znaleziono także lustro daryu o kształcie tarczy. Posiadacz tych atrybutów musiał pochodzić ze sfer uprzywilejowanych.

Niezwykły artefakt wykopano w kopcu Tomio Maruyama, który powstał w IV wieku n.e. Obecnie jest to największy kurhan na wyspach japońskich, ma ponad 100 metrów średnicy. Kurhany te wznoszone były jako obiekty grobowe dla osób z klasy rządzącej - książąt i arystokratów oraz ich rodzin.

W jednej z mogił archeolodzy odkryli niespotykany wcześniej miecz falisty. Jego ostrze ma szerokość 5,8 cm, a pochwa prawie 9 cm. Uznano, iż jest to największy miecz żelazny, jaki kiedykolwiek odnaleziono na terenie Japonii. Ponadto podkreśla się, że to również najstarszy znany przypadek broni falistej.

Znaleziona w mogile lustrzana tarcza waży 56 kg! Archeolodzy podkreślają, iż tego typu cenne przedmioty składano z osobami z wyższych sfer ówczesnego społeczeństwa. Obecnie trwają dalsze badania nad niezwykłymi artefaktami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE