Trwa rekrutacja na UMK

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska Rektorat UMK w Toruniu

Masz problem? Zapytaj studenta. UMK rusza z poradnią dla torunian

2021-03-30 21:53

Masz problem? Zgłoś się po jego rozwiązanie do toruńskich studentów. Z taką inicjatywą wyszedł Uniwersytet Mikołaja Kopernika, który oferuje póki co w wersji zdalnej wsparcie w poradniach prawnych, zdrowotnych, społecznych czy projektowych.

Studenci pod okiem wykładowców będą udzielali bezpłatnych pomocy mieszkańcom Torunia w wybranych dziedzinach. To projekt, który jest wpisany w działalność UMK w YUFE, czyli Uniwersytet Europejski. Projekt zakłada większą integracje uczelni z mieszkańcami i miastem. Stąd pomysł na otwarcie Studenckiej Poradni UMK. Co do jej ostatecznego kształtu i zakresu pomocy uczelnia miała wolną rękę.

Jaką pomoc możemy otrzymać?

To dopiero pierwszy etap działania Poradni Studenckiej na UMK, jednak już teraz zakres pomocy, po którą mogą się zgłosić torunianie jest bardzo szeroki. W jej skład wchodzą:

  • Uniwersytecka Poradnia Prawna (Wydział Prawa i Administracji)
  •  Studencka Poradnia Zdrowia (Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum)
  • Wirtualna Poradnia Dydaktyki i Metodyki Nauczania Wspomaganego Nowymi Technologiami (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych)
  • Poradnia Gospodarowania Wodą (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej)
  •  Uniwersytecka Poradnia Profilaktyki i Pomocy SYNERGIA (Wydział Filozofii i Nauk Społecznych)
  •  Poradnia Projektowania Murali (Wydział Sztuk Pięknych)
  •  Pogotowie Archiwalne (Wydział Nauk Historycznych)

To jednak nie koniec. Docelowo projekt ma wykroczyć nie tylko poza granice Torunia, ale także kraju. W planach jest by takie punkty pomocy mogły ze sobą współpracować i wymieniać się informacjami. Będzie się to wiązało z tym, że torunianie będą mogli skorzystać z takiej poradni w Madrycie, a osoby z Rzymu otrzymają niezbędną pomoc, której potrzebują w mieście Mikołaja Kopernika.

Więcej na temat Poradni Studenckiej UMK przeczytacie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Designerskie prace studentów z Bydgoszczy. Niektóre nawiązują do epidemii koronawirusa