Kujawsko-pomorscy humaniści wyróżnieni. Nauka się opłaca!

i

Autor: Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-pomorscy humaniści wyróżnieni. Nauka się opłaca!

2021-12-29 20:05

Marszałek Piotr Całbecki przyznał stypendia czterystu uczniom kujawsko-pomorskich szkół, którzy odnoszą szczególne sukcesy na niwie nauk humanistycznych. Najlepsi dostaną nawet 4 000 złotych!

Przez najbliższe 10 miesięcy najlepsi uczniowie kujawsko-pomorskich liceów i podstawówek otrzymają wsparcie w ramach programu „Humaniści na start”. Kwota stypendium waha się od 200 do 400 złotych miesięcznie, w zależności od dotychczasowych wyników.

Wśród wyróżnionych uczniów zdecydowana większość to licealiści – jest ich aż 335. Pozostałych 65 stypendystów uczęszcza jeszcze do szkół podstawowych, ale już zdążyli wykazać się wysokimi wynikami w nauce. Wielu z wyróżnionych to olimpijczycy i laureaci wielu tematycznych konkursów.

Na wsparcie w postaci stypendium mogą liczyć nie tylko humaniści. Urząd Marszałkowski prowadzi bowiem jeszcze dwa programy stypendialne. W programie „Prymus Pomorza i Kujaw” wyróżniani są uczniowie celujący w przedmiotach ścisłych i nauce języków obcych, zaś program „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza” przeznaczony jest dla najlepszych uczniów techników i szkół branżowych. W obu wymienionych programach kwota miesięcznego wsparcia to nawet 500 złotych – nauka naprawdę się opłaca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE