Którą wybrać? Rusza promocja szkół branżowych i technicznych w Toruniu!

2020-04-29 11:43
Rusza promocja szkół branżowych i technicznych w Toruniu
Autor: www.torun.pl Rusza promocja szkół branżowych i technicznych w Toruniu

„Moja przyszłość na moich zasadach” – to hasło promujące tegoroczną ofertę szkół branżowych i technicznych. Po blisko miesięcznej przerwie Centrum Wsparcia Biznesu wraca do promocji oferty toruńskich szkół. W katalogu można znaleźć informacje o 10 toruńskich szkołach branżowych i technicznych. Został on opracowany przez CWB we współpracy z Wydziałem Edukacji UMT oraz szkołami, które w całości przygotowały prezentację swojej oferty.

Z katalogu dowiemy się najważniejszych informacji nt. działalności szkół – oferowane kierunki kształcenia, posiadane certyfikaty i wyróżnienia, instytucje partnerskie, dostępne zajęcia pozalekcyjne, a nawet sylwetki znanych absolwentów. Wszystko to zostało pogłębione o analizę rynku pracy i wynagrodzeń, by przyszli uczniowie posiadali pełny ogląd korzyści płynących z wyboru zawodów deficytowych. To właśnie w tych szkołach oferta edukacyjna dostosowana jest do potrzeb lokalnego rynku pracy, a nauka w nich umożliwia uzyskanie kwalifikacji pożądanych obecnie przez pracodawców. Technik informatyk, dekarz, elektryk, kucharz czy fryzjer - to tylko kilka zawodów, które można wybrać z obszernej oferty szkół.

- To najwyższy czas, aby wrócić do promocji oferty toruńskich szkół branżowych i technicznych. Nasze działania rozpoczęliśmy już w lutym tego roku, ale z oczywistych powodów musieliśmy je zawiesić. Teraz wracamy ze zmodyfikowanym planem na promocję. Musi on być dostosowany do obecnych realiów, stąd stawiać będziemy na zdalną formę dotarcia do rodziców i uczniów – informuje Łukasz Szarszewski, dyrektor CWB.

Pod koniec ubiegłego tygodnia rząd ogłosił nowy termin egzaminu ósmoklasisty (16-18 czerwca 2020 r.). Ze względu na sytuację w kraju nie jest jednak jeszcze znana dokładna data rozpoczęcia rekrutacji do szkół średnich.

- My już nie czekamy. Chcemy dać odbiorcom czas na dotarcie do materiału. Katalog oraz inne formy prezentacji oferty szkół będą dostępne w wersjach elektronicznych, we wszystkich, miejskich serwisach. Do współpracy zaprosimy ponownie media lokalne, a Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia zajmie się dystrybucją materiałów do szkół. Mówię tutaj o ich prezentacji na stronach internetowych, w serwisach społecznościowych prowadzonych przez szkoły, a także o dotarciu do rodziców poprzez min. dzienniki elektroniczne. Dodatkowo, przestawienie się na zdalne formy dotarcia do odbiorców pozwoli nam także zracjonalizować wydatki budżetowe, co jest niezwykle ważne w obecnym czasie – dodaje dyrektor CWB.

Głównym celem kampanii realizowanej przez Centrum Wsparcia Biznesu jest przekonanie młodych ludzi i ich rodziców, że wybór szkoły branżowej lub technicznej to inwestycja w przyszłość: dobry zawód, fach w ręku i w konsekwencji pewność znalezienia pracy po ukończeniu nauki.

Które szkoły znalazły się w przygotowanym katalogu? Oto pełen spis:

• Zespół Szkół Ekonomicznych
• Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
• Zespół Szkół Technicznych
• Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych
• Zespół Szkół Samochodowych
• Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące
• Zespół Szkół Inżynierii Środowiska
• Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 (Szkoła Mistrzostwa Sportowego)
• Centrum Kształcenia Ustawicznego
• Centrum Kształcenia Zawodowego

Informacji o ofercie szukajcie w serwisach miejskich oraz stronie Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.