Koronawirus w Toruniu: niepokojący bilans października

2021-11-03 14:24
Koronawirus 3.11.2021: Kujawsko-Pomorskie. Ile zakażeń? Raport MZ
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Surprising_Shots

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 przybiera na sile. W październiku z powodu zakażenia koronawirusem umarło prawie tyle samo osób, co w zeszłym roku. Zakażonych jest jednak znacznie mniej, a procent zaszczepionych wzrasta.

Do stu dwudziestu siedmiu wzrosła dzienna liczba nowych zakażeń w Toruniu. Dla Powiatu Toruńskiego ta liczba to 35 – tak prezentują się najnowsze statystyki. W październiku odnotowano 882 nowe przypadki – to największa liczba zachorowań od kwietnia. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w zeszłym roku analogiczny okres przyniósł ponad trzykrotnie więcej chorych na COVID-19. Mniej optymistycznie wyglądają dane dotyczące zgonów – w tej kategorii tegoroczny październik okazał się niewiele lepszy niż ten w 2020 roku. 7 osób poniosło śmierć, zaledwie o trzy mniej, niż w zeszłym roku.

Do dziewięćdziesięciu wzrosła liczba klas w 24 publicznych szkołach i 4 przedszkolach, które musiały przejść na zdalny tryb nauczania. Przestawiają się na niego również placówki niepubliczne – dwie szkoły i cztery przedszkola.

Chorych na COVID-19 w Toruniu przyjmuje Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Szpitala Wojewódzkiego. Lecznica przy ul. Krasińskiego dysponuje obecnie czterdziestoma łóżkami, z których większość jest już zajęta. Trzy spośród nich to łóżka respiratorowe. Od poniedziałku 8 listopada zakażeni będą trafiać również do Szpitala Miejskiego, który zapewni 18 łóżek, w tym 4 wyposażone w respiratory. Chorzy z Torunia mogą również liczyć na pomoc w szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim, zdolnym przyjąć ponad stu pacjentów zakażonych koronawirusem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE