Serce Torunia: na pomoc bezdomnym

2021-11-02 18:34
Serce Torunia: na pomoc bezdomnym
Autor: Robert Majewski /FB Serce Torunia

Chcą działać, by pomagać. Toruńscy społecznicy łączą siły by wspierać osoby w kryzysie bezdomności, a także te skrajnie ubogie. Do inicjatywy Serce Torunia może dołączyć każdy, kto ma siły i czas i przede wszystkim – wielkie serce.

Toruńscy społecznicy połączyli siły dla osób bezdomnych. Twórcy toruńskich Jadłodzielni i Fundacji Wolna Wisła będą wspierać osoby potrzebujące w ramach inicjatywy Serce Torunia. Plan zakłada zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb osób znajdujących się w kryzysie bezdomności – wydawanie ciepłych napojów i posiłków, organizowanie odzieży. Ponadto, organizatorzy chcieliby umożliwić osobom bezdomnych i ubogim możliwość skontaktowania się z psychologami, czy lekarzami. Wszystko to w duchu wzajemnego szacunku i solidarności społecznej.

Nie ma czegoś takiego, jak jedna przyczyna bezdomności. To może być choroba, utrata środków finansowych. Każdą z tych osób trzeba rozpatrywać indywidualnie i dopiero znając historię tej osoby można jej tak naprawdę pomóc. Wydaje mi się, że podstawą jest zauważanie tych osób. To jest naprawdę bardzo ważne: zauważyć i zapytać, jak możemy pomóc – mówił nam Artur Kokorzycki, jeden z działaczy inicjatywy Serce Torunia.

Działacze Serca Torunia nie kryją inspiracji warszawską inicjatywą Serce Miasta, która działa od kilku lat sukcesywnie wspierając stołecznych wykluczonych. Warszawscy działacze zwracają uwagę między innymi na kwestię bezdomnych kobiet, którym jest często jeszcze trudniej niż mężczyznom, by wyjść z bezdomności. Fundacja pomaga również osobom bezdomnym znaleźć dach nad głową, co ma zamiar robić również toruńska inicjatywa.

Inicjatywa Serce Torunia zaprasza wszystkich chętnych do pomocy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 3 listopada o godzinie 18:00 w kawiarni PERS.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE