Koronawirus uderza także w zdrowie psychiczne. UMK w Toruniu z pomocą psychologa dla studentów

2020-11-26 20:44 Marta Łazarska
Koronawirus uderza także w zdrowie psychiczne. UMK w Toruniu z pomocą psychologa dla studentów
Autor: Marta Łazarska

Problemy z zarządzaniem czasem, brak motywacji czy ​słabe wyniki w nauce. Pandemia koronawirusa uderza również w nasze samopoczucie. Z pomocą psychologiczną ruszył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, który organizuje konsultacje dla studentów oraz pracowników uczelni.

Według raportu, który został sporządzony przez Uniwersytet Warszawski - najczęściej objawy depresji oraz lęków związanych z COVID-19 pojawiają się u osób w wieku od 18 do 24 r.ż. Dodatkowymi czynnikami, które pogarszają ich stan psychiczny jest także problemy z pracą, izolacja czy brak ciągłości wynagrodzenia. Wszystkie te elementy powodują, że w trudnej sytuacji mogą być studenci. To oni najczęściej, gdy rozpoczynają naukę, łączą ją z pracą. Branże, w jakich spotkamy studentów to głównie gastronomia, turystyka, hotelarstwo,  czyli te,, które teraz działają w ograniczonym zakresie.

Z pomocą dla swoich studentów oraz pracowników przychodzi Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, który rozpoczyna bezpłatne konsultacje psychologiczne. Możemy się zgłosić do specjalistów gdy mamy problemy z radzeniem sobie ze stresem, stany lękowe, czujemy się wykluczeni społecznie oraz kiedy chcemy znaleźć więcej motywacji czy lepiej zorganizować sobie nasz czas.

Aby skorzystać z pomocy psychologa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika wystarczy zgłosić się mailowo na BON_psycholog@umk.pl lub wysłać SMSa pod numer  502-695-564.  Specjalista będzie kontaktował się z nami indywidualnie by określić dogodny dla nas termin konsultacji. Ich harmonogram oraz regulamin przystąpienia do bezpłatnej pomocy znajdziecie TUTAJ.

Pandemia koronawirusa pogarsza naszą kondycję psychiczną. Posłuchaj gdzie znaleźć pomoc w kryzysie psychicznym
Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu