Koronawirus ponownie w Urzędzie Marszałkowskim. Nowe ognisko zakażeń we Włocławku

2020-09-12 20:50 Marta Łazarska
Koronawirus ponownie w Urzędzie Marszałkowskim. Nowe ognisko zakażeń we Włocławku
Autor: Marta Łazarska Urząd Marszałkowski w Toruniu

To rekordowa doba, jeśli chodzi o liczbę zarażeń w województwie kujawsko-pomorskim. Dane zawyża ognisko, które uaktywniło się w jednym ze szpitali we Włocławku. Kolejne przypadki pojawiły się także w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Tylko w ciągu ostatniej doby pojawiło się 54 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich znajdują się 3 osoby z Torunia, po dwie z Grudziądza i Inowrocławia, 29 z Włocławka, 9 z powiatu aleksandrowskiego, 5 z powiatu tucholskiego, 2 z powiatu toruńskiego i po jednej z powiatu brodnickiego i nakielskiego. Łącznie w regionie potwierdzono 1 586 przypadków zarażeń koronawiursem. Do puli ozdrowieńców dołączyło kolejnych 13 osób. Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu poinformował także o zgonie 65-letniego mężczyzny, który spowodował COVID-19. Łącznie w kujawsko-pomorskim po takiej diagnozie zmarło 55 osób. Od początku pandemii przeprowadzono 147 145 testów.

Kolejne przypadki koronawirusa w Urzędzie Marszałkowskim

W niedzielę, 6 września, w placówce pojawił się pacjent z pozytywnym wynikiem na SARS-CoV-2. Testowanie kolejnych osób z najbliższego otoczenia zarażonego sprawiło, że koronawirusa wykryto u kolejnych dwóch pracowników. Obecnie 15 osób zostało skierowane na kwarantanne lub jest pod nadzorem sanepidu. Część pracowników w najbliższym czasie będzie pracowało zdalnie.

Duże ognisko koronawirusa we Włocławku

W piątek (11 września) poznaliśmy także wyniki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Na 67 testów - 30 z wynikiem pozytywnym. Szpital jest ewakuowany.

Są to osoby z personelu - 17 osób i 13 pacjentów, którzy wczoraj w godzinach wieczornych zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Wszystkie te osoby niestety są w stanie ciężkim - informuje Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Adrian Mól.

Dyrekcja szpitala ma podjąć także decyzję o przeniesieniu osób z wynikiem negatywnym do specjalistycznej placówki. Przebywały one ponad 48 godzin z zarażonymi, to może powodować transfer wirusa, a objawy mogą wystąpić później. Część osób ma trafić do szpitala w Świeciu oraz prawdopodobnie do placówki w Bydgoszczy. Aby opanować jak najszybciej ognisko koronawirusa planuje się także testowanie kolejnych 100 pacjentów i część personelu z innych oddziałów.

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.