Korki przez pogodę. Śnieg utrudnia jazdę po Toruniu

2021-01-05 17:15
Korki w Toruniu/zdj.ilustracyjne
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Korki w Toruniu/zdj.ilustracyjne

Wcześniej śnieg z deszczem, potem śnieg i do tego śliska nawierzchnia nie sprzyjają bezpiecznej jeździe po mieście. W Toruniu tworzą się korki, a przejazd w godzinach popołudniowych stał się udręką, zwłaszcza dla tych, którzy chcą wydostać się z miasta. Na wylotówkach korki i żółwie tempo. Do tego dochodzi większy ruch, bo 6 stycznia to święto i trzeba wcześniej zrobić zakupy.

Kierowcy jadą albo bardzo powoli, albo stoją w korkach, głównie na trasach do Lubicza i Brzozówki, w kierunku Łysomic czy do Grębocina. W samym Toruniu podobnie. Dotyczy to centrum i okolic obu mostów drogowych. Przykładowo - dojazd z Rubinkowa na Jakubskie Przedmieście zajmuje nawet pół godziny. Na wiadukcie Kościuszki niektóre auta mają problem z podjechaniem w korku. Czasami to kwestia umiejętności, czasami brak "zimówek".

Pogoda jeszcze 6 i 7 stycznia ma być podobna, czyli opady śniegu i deszczu ze śniegiem przy temperaturze od -1 do 2 stopni.

Kierowcy mogą napotkać też utrudnienia na drodze krajowej nr 10. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przynajmniej do 19.30 trasa może być zablokowana na wysokości Bydgoszczy. Trwa wyciąganie samochodu ciężarowego z pobocza. Zalecany jest objazd DK nr 80 na odcinku Bydgoszcz-Toruń.

Przy opadach śniegu, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu porządkuje w pierwszej kolejności mosty, wiadukty, zjazdy i podjazdy na starówkę, drogi wylotowe z miasta, skrzyżowania i wzniesienia.

Jeszcze dzisiaj (5 stycznia), na konferencji prasowej, prezydent Michał Zaleski informował o przygotowaniu służb:

Do utrzymania dróg w mieście przygotowanych jest 100 pracowników MPO. Działania podejmować będą odpowiednio do intensywności zjawisk atmosferycznych.

Do tego służyć im będzie m.in. 19 pługopiaskarek, 16 ciągników z pługami i rozsypywarkami, 7 koparko-ładowarek z osprzętem do odśnieżania, 6 samochodów samowyładowczych oraz dwa pojazdy z pługiem.

Mieszkańców w razie potrzeby ogrzewać będzie na chodnikach 20 koksowników.

Zimowa praca MPO zaczęła się wczoraj (4 stycznia), kiedy rano sypnęło śniegiem w Toruniu. Na ulice wyjechało 21 pojazdów odśnieżających. Policja odnotowała w sumie około 30 kolizji w mieście i na drogach powiatu toruńskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak Toruń witał Nowy Rok w 2016 roku