Kontrole na trasach. Policja apeluje o rozwagę w czasie majowego weekendu

2021-05-01 7:00 Lidia Rachwalska
Kontrole na trasach. Policja apeluje o rozwagę w czasie majowego weekendu
Autor: KWP w Bydgoszczy

Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. prędkość i trzeźwość kierowców. W ubiegłym roku doszło do czterech wypadków.

W czasie długiego weekendu nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy złamią przepisy.

Policjanci będą podejmować wszelkie działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli.

Funkcjonariusze będą korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli.

Będą m.in. eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu i piratów drogowych oraz kontrolować stan techniczny aut. Funkcjonariusze będą także sprawdzać, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach.

- W wydłużony majowy weekend może być zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników dróg. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego - mówi st. asp. Remigiusz Rakowski z WRD KWP w Bydgoszczy.

W ubiegłym roku podczas majowego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 4 wypadków drogowych. 5 osób zostało rannych.

Noga z gazu!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Pod Bydgoszczą zamontowano 100 schronów dla nietoperzy