Koniec z dyskryminacją! Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w Toruniu

i

Autor: pixabay.com

Koniec z dyskryminacją! Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w Toruniu

2021-11-15 15:19

Mecz Tolerancji, pokazy filmowe, zajęcia edukacyjne – oto jak Toruń będzie świętował Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Niezależnie od narodowości, koloru skóry, tożsamości płciowej czy orientacji seksualnej musimy się wzajemnie szanować. Przypominać ma o tym ustanowiony dwadzieścia sześć lat temu Międzynarodowy dzień Tolerancji, który obchodzimy również w Toruniu. Wtorek 16 listopada będzie obfitować w wydarzenia promujące porozumienie ponad podziałami. 

O godzinie 11:00 w Uniwersyteckim Centrum Sportu odbędzie się Mecz Tolerancji w którym zagrają studenci i studentki UMK z Turcji, Hiszpanii, Polski, Iranu, Portugalii i Ukrainy. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprezentuje również historie studentek i studentów z dalekich krajów przez serię filmów z ich udziałem, a także wystawę plakatów w Centrum Handlowym Plaza. 

O godzinie 17:00 w kinie Dworu Artusa ruszy zaś Tęczowy Maraton Filmowy. Tytuły zaprezentowanych obrazów mają być niespodzianką dla widzów. Wiadomo jednak, że oba filmy będą mówić o osobach LGBT+. Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie Dworu Artusa pół godziny przed seansem. 

Ponadto przez cały tydzień w toruńskich szkołach będą się odbywać zajęcia w których uczniowie przez zabawę będą się uczyć wzajemnego szacunku. W planach są gry terenowe, pokazy filmowe i warsztaty multimedialne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE