Komunikacja miejska w wakacje. Od jutra kolejne zmiany dla toruńskich pasażerów

i

Autor: Marta Łazarska

Komunikacja miejska w wakacje. Od jutra kolejne zmiany dla toruńskich pasażerów

2022-06-30 14:58

Wakacyjny rozkład jazdy jeszcze ulegnie zmianie. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu bierze pod uwagę głosy mieszkańców. Czego możemy spodziewać się od 1 lipca?

Nowa numeracja linii autobusowych, nowa nitka łącząca Bielawy i okolice Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz inne rozkłady jazdy. To innowacje, które w pierwszych dniach lipca szykuje nam Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. Sprawdzamy czego mogą spodziewać się pasażerowie już od jutra.

Mieszkańcy, którzy korzystają z linii podmiejskich muszą liczyć się z inną numeracją autobusów, którymi dotychczas dojeżdżali. Te, które kierowały się w stronę Gminy Lubicz będę oznaczone jako 111, 112, 113, 115 (to kolejno linie 21, 37, 23 i 35). Do Gminy Obrowo pojedziemy liniami 121 i 122 (do niedawna 45 i 46), zaś Gminy Zławieś Wielka - 131 (dawniej 36). Warto zerknąć nie tylko na nową numerację, ale i na przystanek, na którym wysiadamy. Każdy będzie "na żądanie", z wyjątkiem Lubicz-Bankowa, Lubicz Górny, Lubicz Dolny.

Nowa linia autobusowa to połączenie tras dwóch linii 0 oraz C. Nitka, która będzie kursowała jako nr 18 wyłącznie w soboty, niedziele i święta. Jej trasa to UNIWERSYTET – Gagarina –św. Józefa – Żwirki i Wigury – Legionów – Wielki Rów – Grudziądzka – CCK – Mazowiecka – Chrobrego – Mleczna – Kociewska – Polna – Chrobrego – Kościuszki – Skłodowskiej -Curie – Wschodnia – Rydygiera – Łyskowskiego – Dziewulskiego – Jamontta – Ślaskiego – Konstytucji 3 Maja – Ligi Polskiej – KOLANKOWSKIEGO.

Linia nr 18 w Toruniu

i

Autor: MZK w Toruniu

Pasażerowie będą musieli się liczyć z innymi zmianami w toruńskiej komunikacji miejskiej

  • Linia nr 33 – powrót autobusów linii nr 33 na stałą trasę, tj. na ul. Chrobrego.
  • Zmiana trasy linii nr 29 polegająca na skierowaniu autobusów do pętli „Kolankowskiego” zamiast do pętli „Olimpijska”
  • Linia nr 30 – wprowadzony zostanie zmieniony i ujednolicony rozkład jazdy na dni wolne (sobota, niedziela i święta) oraz drobne korekty w dni robocze, polegające na zmianie godzin odjazdu z Placu św. Katarzyny z 20:00 na 20:05 i 20:35 na 20:20.
  • Ujednolicenie kursowania linii nr 27 i 31 w soboty i niedziele wg rozkładu niedzielnego.
  • Wprowadzone zostaną drobne korekty na linii nr 11 - polegające na zmianie godziny odjazdu autobusu z pętli „Koniuchy” z godz. 5:00 na 5:13 i ze „Spacerowej” z godz. 5:38 na 5:49.

Pasażerów może zaskoczyć także nowa szata graficzna rozkładów jazdy, którą znajdą na przystankach.

MZK rozkład przykładowy

i

Autor: MZK w Toruniu