Komendant złapał złodzieja w czasie wolnym od służby. Przestępca nie miał szans!

2023-01-24 11:15
Policja
Autor: Pixabay

Komendant Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, w czasie wolnym od służby, zatrzymał 23-letniego mężczyznę, który okradł jeden ze sklepów w Brzozówce. Złodziej usłyszał już zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (20 stycznia) podkom. Tomasz Markowski, który na co dzień kieruje Komisariatem Policji w Dobrzejewicach, w czasie wolnym od służby, udał się na zakupy do jednego ze sklepów w gminie Obrowo.

Komendant wyłożył produkty przed kasą i czekał, aż za swoje towary zapłaci stojący przed nim młody mężczyzna, który na taśmie położył alkohol, papierosy, słodycze i inne produkty. Po podsumowaniu rachunku przez kasjerkę klient ten zapakował zakupy do swojego plecaka, zarzucił go na ramię i nie płacąc, wybiegł ze sklepu. Za złodziejem wybiegł Komendant Markowski. Przestępca, widząc, że jest ścigany, przyspieszył jeszcze bardziej. Po około 400 metrach uciekinier został zatrzymany przez Szefa dobrzejewickich policjantów i doprowadzony do pomieszczenia biurowego sklepu, skąd wezwano umundurowany patrol.

Zatrzymanym okazał się być 23-letni mieszkaniec gminy Ciechocin, który miał już na swoim koncie kilka innych przestępstw. Skradzione produkty wróciły na półki sklepowe. Sprawca trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. Prokurator zadecydował, że podejrzany dwa razy w tygodniu musi stawiać się w komisariacie w ramach dozoru policji.

Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności, o wysokości kary zadecyduje sąd.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE