Toruńskie pierniki

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Toruńskie pierniki

Kolejny Festiwal Piernika. Zapowiedziano wiele smakowitych atrakcji

2023-09-22 7:51

Warsztaty dekorowania pierników, przygotowywanie piernikowych perfum czy spektakl „Legenda o Katarzynce” – to tylko część atrakcji zaplanowanych przez organizatorów na weekend 22-23 września 2023 r. w godzinach od 11:00 do 19:00 w Galerii Copernicus na Placu Rotundy.

Toruńskie pierniki

i

Autor: Facebook

Dla każdego coś

Jak zapewniają organizatorzy, każdy z odwiedzających centrum handlowe znajdzie tam coś dla siebie. Na najmłodszych uczestników Festiwalu i ich rodziców czekają warsztaty malowania pierników, prowadzone przez edukatorów Muzeum Toruńskiego Piernika. Z kolei spektakl „Legenda o Katarzynce” przedstawi historię powstania najbardziej popularnego kształtu toruńskiego smakołyka. Nie zabraknie też piernikowej maskotki czy instaboksu. To nie koniec atrakcji, ponieważ w programie przewidziano również pokazy malowania i złocenia pierników, degustacje, prezentację przepisów piernikarskich oraz pokazy snycerskie, obrazujące pracę rzemieślnika oraz wystawę gotowych form do wypiekania pierników.

Rok kopernikański

W bieżącym roku Festiwal Piernika ma wyjątkowy charakter, ponieważ jest to także rok kopernikański, w który wpisują się doskonale historyczne piernikowe tradycje Torunia oraz przypadająca 260. rocznica Fabryki Cukierniczej Kopernik. Jest to więc doskonała okazja do organizacji wydarzenia, którego bohaterem jest toruński piernik. Partnerem Festiwalu jest Muzeum Toruńskiego Piernika. Impreza została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Dla posiadaczy aplikacji lojalnościowej SPOT dodatkowo przygotowano warsztaty perfumów piernikowych (sobota, godz. 11:00-19:00) oraz piernikowy slime DIY – zrób to sam (piątek, godz. 14:00-19:00, sobota 11:00-19:00). W sobotę także odbędzie się parada piernikowa z udziałem cyrkowych artystów, w tym szczudlarzy.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE