Kłody pod nogi remontom toruńskich dworców

2022-01-26 17:14

Nieprędko skorzystamy z wyremontowanych dworców Toruń Miasto i Toruń Wschodni. Spółka PKP S.A. poinformowała o unieważnieniu wyników przetargu na renowacje kluczowych węzłów komunikacyjnych.

Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Pod koniec zeszłego roku PKP wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na remont dworca Miasto i dworca Wschodniego. Roboty miały potrwać niewiele ponad półtora roku, a po tym czasie mieliśmy móc korzystać z wyremontowanych obiektów dworcowych. Tak się jednak nie stanie.

Na przeszkodzie stanął wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 24 stycznia. Od wyników postępowania odwołała się do KIO spółka Trakcja S.A., której oferta została wcześniej odrzucona w przetargu. W wyniku postępowania odwoławczego PKP S.A. została zmuszona do unieważnienia wyboru najkorzystniejszej oferty, co w praktyce cofa procedurę do punktu wyjścia.

Kłody pod nogi remontom toruńskich dworców
Autor: PKP S.A. Unieważnienie wyników przetargu na remonty toruńskich dworców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE