Jak pomóc kujawsko-pomorskim bezdomnym? Nie bądźmy obojętni!

2021-12-31 20:58
Toruń: jak pomóc bezdomnym? [ZOBACZ JAK]
Autor: ROPS Toruń

Mroźne noce sprawiają, że na klatkach schodowych budynków, w piwnicach i bramach coraz częściej spotykamy osoby bezdomne. Często budzi to agresję mieszkańców, tymczasem zamiast przepędzać takie osoby, o wiele lepiej po prostu zawiadomić odpowiednie służby.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej po raz kolejny wychodzi z apelem do mieszkańców naszego województwa: nie bądźmy obojętni na kwestię osób w kryzysie bezdomności. Zasada jest prosta – jeśli widzimy osobę znajdującą się w kryzysie bezdomności, alarmujmy o tym służby porządkowe pod numerem 112 lub 986. Szczególnie zimą może to uratować człowieka przed śmiercią z wychłodzenia.

Osobom bezdomnym wskazujemy miejsca, gdzie można uzyskać pomoc: ciepły posiłek, czyste ubranie. Jeżeli taka osoba potrzebuje pomocy medycznej, wzywamy karetkę. Jeżeli taka osoba potrzebowałaby, żeby przewieźć ją do schroniska, to również przewozimy. Z każdą taką sytuacją prosimy, by dzwonić do nas pod numer 986. Będziemy przyjeżdżać, sprawdzać jak sprawa wygląda – zapewnia rzecznik toruńskich strażników miejskich Jarosław Paralusz

ROPS jak co roku prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą placówek, które niosą pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Kliknij i sprawdź, dokąd odesłać napotkaną osobę w kryzysie.

Bezdomność to widzialny, a jednak niezauważany problem. W naszym województwie oszacowano, że osób dotkniętych tym kryzysem jest około 1500. Skala problemu jest ogromna. W naszym województwie funkcjonuje 26 placówek, gdzie osoba bezdomna może uzyskać pomoc. Są to schroniska, noclegownie i ogrzewalnie. Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym działa 27 jadłodajni – wylicza Karolina Socha z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE