Jadalnia jako scena teatralna? "Mazagan.Miasto" Teatru Horzycy może pojawić się w Twoim domu! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-02-07 14:55

Sceną teatralną może stać się pokój w prywatnym mieszkaniu, przestrzeń między kawiarnianymi stolikami, a nawet salon optyczny. „Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej to spektakl wędrowny, który można zaprosić do swojego domu. Za każdym razem grany jest w innej lokalizacji. Twórcy zachęcają widzów do udziału we wspólnej zabawie i eksperymencie.

Do tej pory udanym, bo "Mazagan" Teatru Horzycy swoją premierę miał w kwietniu ubiegłego roku i grany był w wielu miejscach Torunia.
Pojawił się między innymi w mieszkaniach i domach przy Bluszczowej, Szosie Lubickiej, Żeromskiego, w Persie, Kulturhauzie, wspomnianym salonie optycznym, bibliotece Wydziału Prawa i Administracji UMK.
Można zaprosić spektakl do siebie w marcu - słyszymy zapewnienia w Teatrze Horzycy.


Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean. Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w XVIII wieku.

O swojej pracy przy spektaklu "Mazagan.Miasto" opowiadają aktorzy Teatru Horzycy Anna Magalska, Niko Niakas i Mirosława Sobik:


Przedstawienie można zaprosić do domu, instytucji, hotelu, restauracji, klubu, itp. Po zgłoszeniu ekipa teatralna odwiedza miejsce i sprawdza, czy się nadaje na taki eksperyment. 
"Mazagan. Miasto" był też inspiracją dla projektów społecznych, m.in. powstała mobilna aplikacja "Bydgoskie Przedmieście". Można z niej korzystać za darmo i zwiedzać dzielnicę, słuchając opowieści mieszkańców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE