Idzie mróz. Nawet 8 stopni poniżej zera w nocy

2021-12-06 7:54
Pogodaw Toruniu
Autor: www.pixabay.com Będzie zimno. W nocy nawet 8 stopni mrozu!

W tym tygodniu, przed wyjściem z domu warto cieplej się ubrać. Czapka, szalik, ale i ciepła kurtka mogą uchronić nas przed przeziębieniem. Synoptycy zapowiadają mroźne dni i to zarówno w dzień, jak i w nocy. Najchłodniejsza będzie noc ze środy na czwartek.

Do czwartku, w ciągu dnia na toruńskich termometrach zobaczymy do czterech kresek poniżej zera, ale noc ze środy na czwartek może być najchłodniejszą w tym tygodniu. Synoptycy zapowiadają nawet osiem stopni mrozu. Dodatkowo w czwartek i piątek może sypnąć śniegiem, bo wówczas mróz nieco odpuści. Piątek i sobota to około -2 stopni w ciągu dnia, w niedzielę już delikatnie na plusie, ale w nocy będzie nadal mroźno - średnio około 5 stopni do niedzieli włącznie.

Przed nami zapewne trudne dni nie tylko na toruńskich ulicach. Już teraz jest ślisko, a nadchodzące mrozy i opady śniegu w drugiej połowie tygodnia zapewne tej sytuacji nie poprawią. To już najwyższy czas na zmianę opon na zimowe, ale co najważniejsze - zdjąć nogę z gazu! Mniejsza prędkość przy śliskich nawierzchniach, to wyższe bezpieczeństwo Wasze i innych uczestników ruchu. W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50, a poza nim to 90 kilometrów na godzinę. Tam, gdzie drogowcy - pojedziecie nie szybciej, jak 40. Drogowcy cały czas na moście, który w najbliższą sobotę (11.12) znów będzie wyłączony dla ruchu. Drogowcy między godziną 6.00, a 17.00 będą układać urządzenia do iluminacji mostu. Prace także na Chrobrego i Broniewskiego, gdzie trwa remont torowiska. Wyłączone są wewnętrzne pasy po obu stronach jezdni, a to powoduje niemałe problemy zwłaszcza o poranku i w godzinach popołudniowych. Szerokiej drogi!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!