Gospodynie z Królikowa upiekły górę pączków dla Celinki Andrzejewskiej!

2021-02-11 20:48
Gospodynie z Królikowa upiekły górę pączków dla Celinki Andrzejewskiej!
Autor: Agnieszka Komarewicz, materiały organizatora akcji

Dziewczynka z Szubina w kujawsko-pomorskiem choruje na zanik mięśni. Ma dopiero roczek. Rodzice zbierają pieniądze na terapię genową, która kosztuje aż 9 milionów złotych. Liczy się każda złotówka. Też możecie pomóc!

Panie z Królikowa niedaleko Szubina nie mają sobie równych w pieczeniu słodkości. Przygotowały aż 18 tysięcy pączków.

To wszystko dla małej Celinki, która ma rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1, to najgorsza postać niemowlęca. Dochód z akcji zasili konto zbiórki.

- Ekipa pani sołtys Królikowa - Elżbiety Katafiasz usmażyła ich 11,5 tysiąca. Z kolei panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie pod wodzą przewodniczącej Jadwigi Katafiasz smażyły kolejnych 7 tys. Panie są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o ilość, to ich kolejna akcja, a biorąc pod uwagę fakt, że pączki nadziewane są miłością i szansą na życie dla Celinki, to lepszych pączków nie ma na całym świecie – poinformowała Agnieszka Komarewicz.

Trwa walka o zdrowie i życie Celinki. Na koncie zbiórki na portalu www.siepomaga.pl jest ponad 6 milionów 600 tysięcy złotych, ale to wciąż za mało.

- Zbiórka niestety ostatnio bardzo wyhamowała, co bezpośrednio przekłada się na moment zakupu i podania leku. Rdzeniowy zanik mięśni to najcięższy typ tej podstępnej choroby. Rodzice Celinki żyją w permanentnym strachu, gdyż los ich dziecka zależy od milionów osób. Wierzymy w powodzenie akcji i mamy nadzieję, że zdążymy, zanim choroba przejmie kontrolę nad oddechem Celinki. Trzeba zaznaczyć, że zbiórka dotyczy tylko zakupu leku - dodaje Agnieszka Komarewicz.

Liczy się czas. Rodzice podkreślają, że terapia genowa podawana jest tylko do wagi 13,5 kilograma.

Każdy może dorzucić swoją cegiełkę. Zbiórka dla Celinki Andrzejewskiej z Szubina odbywa się TUTAJ.

Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy. Zima znów dała o sobie znać
Źródło: Gospodynie z Królikowa przygotowały górę pączków dla Celinki Andrzejewskiej!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE