GKS Górsk przyciąga jak magnes. Na boiskach piłkarskich 50-cioro dzieci w ciągu roku!

2021-10-27 11:30

Powrócili po latach, grają od roku i przyciągają jak magnes. Drużyna piłkarska z Górska pod Toruniem może być przykładem dla wielu, jak zadbać o zdrowie mieszkańców, w tym tych najmłodszych.

Oprócz seniorów, na boisku możemy podziwiać prawie 50-cioro dzieci. Klubowicze trenują na boisku, ale i w sali gimnastycznej miejscowej szkoły. I właśnie szkole – klub przekazał ostatnio sprzęt sportowy. Pomysłodawcy i założyciele drużyny, ale i sami rodzice starają się wyciągać dzieci i młodzież z domów i zachęcać je do treningów.

W szkółce klubu z gminy Zławieś Wielka trenują dzieci z okolicznych miejscowości, a nawet z Torunia – informuje jeden z rodziców, Marcin Swaczyna. Na mecze, swoje pociechy dowożą nawet mamy! Dumnym okiem patrzą, jak synowie zdobywają gole, ale nie tylko... Sprawie przyjrzał się nasz reporter, Mariusz Luda.

GKS Górsk przyciąga jak magnes. Na boiskach piłkarskich 50-cioro dzieci w ciągu roku!

Wiosną, młodzi piłkarze wystartują w rozgrywkach Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w kategoriach Młodzik i Orlik, a seniorzy – w ciągu kilku lat chcą awansować do V ligi. Informacje o klubie znajdziecie na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE