Filharmonia Dowcipu w posiadłości Sczanieckich. Waldemar Malicki zagrał w Nawrze

2023-07-03 10:17

W pięknej i romantycznej scenerii parkowej, sąsiadującej z zabytkowym Pałacem Sczanieckich w Nawrze w gminie Chełmża przybyli goście mieli okazję uczestniczyć we wspaniałym Koncercie Fortepianowym.Było to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wieczoru.

Maestro w doskonałej formie

Głównym punktem wieczoru był bowiem wyjątkowy koncert fortepianowy w wykonaniu wybitnego mistrza fortepianu Waldemara Malickiego, znanego z takich przedsięwzięć jak "Filharmonia Dowcipu". Artyście towarzyszyła Małgorzata Krzyżanowicz, dodająca muzyce mistrza czaru grą na wiolonczeli. Ich wspólne muzyczne arcydzieło dostarczyło zebranej publiczności niepowtarzalne doznania dźwiękowe. Wcześniej na scenie zagrał zespół RoQ z Anitą Kurek.

Pałac i jego dzieje

Tło dla muzycznych doznań stanowiła okolicznościowa wystawa, prezentująca archiwalne fotografie, dokumenty oraz rysunki przedstawiająca pierwotny wygląd pałacu, a także ukazuje jego niezwykłą architekturę i unikalne detale. Dodatkowo zwiedzający mieli okazję zapoznać się z wizją planowanych zmian i projektów modernizacji, mających na celu przywrócenie dawnej świetności temu historycznemu obiektowi. Na zakończenie koncertu na fasadzie budynku został wyświetlony mapping, prezentujący wizualizacje rewitalizacji pałacu.

Szczytny cel

Koncert był także okazją do ukazania zebranym na koncercie widzom bogatej działalności mieszkańców Pałacu Sczanieckich. Wydarzenie przypomniało również o bogatej, a nieco zapomnianej już historii tego miejsca. Wydarzenie to również przykład współpracy i zaangażowania społeczności lokalnej w ochronę dziedzictwa kulturowego.

Pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Kraj Wspaniały oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

* Waldemar Malicki to wybitny polski pianista i satyryk. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, doskonalił grę w Wiedniu. Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną. Koncertował z prawie wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi, także poza granicami kraju (w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Japonii). Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi śpiewakami, skrzypkami i zespołami kameralnymi (Kwartetem Śląskim, Kwartetem Wilanów).

Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem stworzył show muzyczno-kabaretowe „Co tu jest grane?”, emitowane w Telewizji Polskiej, wielokrotnie nagradzane m.in. Grand Prix na Festiwalu Dobrego Humoru 2005 i Złotą Różą na Festiwalu Twórczości Telewizyjnej w Lucernie.

Zdjęcia Patrycja Maklakiewicz