Dzień Białej Flagi. Mamy święto fanów Republiki! To już w najbliższą sobotę [AUDIO]

2020-04-23 11:29
Biała flaga
Autor: Pixabay.com

Miłośnicy Grzegorza Ciechowskiego zbierają się w Toruniu raz w roku 25 kwietnia, by wspominać swego idola i przyjaciela. W tym roku plany pokrzyżował koronawirus. Odwołane są imprezy kulturalne, ale organizatorzy nie poddali się: tegoroczna edycja odbędzie się na… Youtube.

Dlaczego impreza odbywa się 25 kwietnia? Powód jest prosty – toruńska legendarna Republika po raz pierwszy tego dnia w 1981 roku wykonała na koncercie Białą Flagę. Po 20 latach to zdarzenie stało się pretekstem do zorganizowania wielkiego wydarzenia specjalnie dla fanów zespołu. Od tego czasu co roku w kwietniu odbywają się specjalne rocznicowe spotkania ku czci zmarłego w 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego. Organizacją zlotu od 2009 roku jest oficjalny fanklub Republika Marzeń.

Zakaz organizowania imprez dotknął także toruńską imprezę. Organizatorzy nie wywiesili jednak białej flagi i postanowili przenieść ją do internetu. Przygotowali bardzo wiele interesujących punktów programu. Transmisja rozpocznie się w sobotę (25 kwietnia) o godzinie 22.00 na oficjalnym profilu Fanklubu Republiki na Youtube (TUTAJ).

Na Dzień Białej Flagi zaprasza organizator Daniel Fabrykiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE