Narkotyki

Dwa kilogramy narkotyków nie trafią na ulice. "Właściciel" został osadzony w areszcie

2023-11-16 10:41

Kryminalni z Komisariatu Toruń - Podgórz znaleźli i zabezpieczyli ponad dwa kilogramy narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę, MDMA oraz żywicę konopi. Zatrzymany 26-letni torunianin najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami, jego 23-letnia partnerka została objęta dozorem policyjnym. Za posiadanie dużej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więzienia.

Miał w domu dużo narkotyków

W miniony piątek i sobotę (9-10 listopada 2023 r.) kryminalni z toruńskiego Podgórza przeprowadzili akcję wymierzoną w biznes narkotykowy. Funkcjonariusze przeszukali wynajmowane przez 26-latka mieszkanie na Bydgoskim Przedmieściu. Wewnątrz, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zastali 26-latka i jego 23-letnią partnerkę. Policjanci znaleźli u nich ukryte w różnych miejscach narkotyki oraz woreczki z zapięciem strunowym oraz precyzyjną wagę. Następnie przeszukali mieszkanie wynajmowane przez kobietę. Tam też znaleźli niewielkie ilości zakazanych substancji.

Sporo zakazanych substancji

Policyjne testy wykazały, że w sumie kryminalni zabezpieczyli u nich prawie pół kilograma narkotyków w tym amfetaminę, marihuanę, MDMA i żywicę konopi. To nie wszystko. Mundurowi ustalili też, że mężczyzna wynajmuje przypisaną do mieszkania komórkę lokatorską. Tam znaleźli i zabezpieczyli należące do 26-latka prawie półtora kilograma amfetaminy, ponad 100 gramów MDMA i ponad 85 gramów marihuany.

Para trafiła do policyjnej celi, a następnie oboje usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków. W sobotę (11 listopada 2023 r.) odbyło się posiedzenie w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował, że mężczyzna trzy kolejne miesiące spędzi za kratami. Kobieta zaś została objęta dozorem policyjnym.