Student

i

Autor: Pixabay Dni otwarte na UMK w Toruniu

Uniwersytet

Dni otwarte na UMK. Znamy terminy i listę wydziałów!

2023-04-03 9:04

Zaczął się sezon otwartych drzwi na wydziałach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dla przyszłych kandydatów i kandydatek to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą kierunków studiów. To także okazja do poznania pracowników UMK oraz osób już studiujących.

Collegium Medicum

Collegium Medicum zaprasza przyszłych studentów na Medicalia, które odbędą się między 27 marca a 1 kwietnia 2023 roku. Organizatorzy przygotowali 20 warsztatów organizowanych w pracowniach oraz laboratoriach, do których na co dzień dostęp mają tylko osoby upoważnione. Z planem wydarzeń można zapoznać się na stronie Collegium Medicum. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy, które potrwają jeszcze do 24 marca.

Wydział Chemii

Wydział Chemii zaprasza na drzwi otwarte już 29 marca. Od 10.00 do 14.00 goście będą mogli zobaczyć specjalne pokazy chemiczne, które przygotują studentki i studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Chemików. Zaplanowano także działanie dwóch stref otwartych. Jedna będzie poświęcona nauce oraz biznesowi, druga zaś współpracy zagranicznej w ramach Erasmus+. Każdy będzie mógł też porozmawiać ze studentami zagranicznymi. Przybyłym zaprezentowane zostaną również kierunki studiów na Wydziale. Całość urozmaicą warsztaty chemiczne prowadzone przez specjalistów.

Wydział Humanistyczny

Wydział Humanistyczny zaprasza gości 29 marca do Collegium Maius i 30 marca do Collegium Humanisticum. 29 marca o 9.00 gości przywitają władze Wydziału, następnie mgr Ewa Konopa przybliży ofertę Wydziału Humanistycznego. O 10.30 rozpocznie się pierwszy zaplanowany tego dnia wykład, który wygłosi dr hab. Rafał Toczko, prof. UMK. Zebraniu usłyszą też o działalności Fundacji Amicus.

Wydział Sztuk Pięknych UMK

Wydział Sztuk Pięknych zaprasza 30 marca na prezentację siedmiu prowadzonych tam kierunków studiów. Na gości czekać będą specjaliści, którzy przedstawią szczegóły oraz specyfikę poszczególnych fakultetów. Kandydaci na studia będą mogli dowiedzieć się więcej na temat architektury wnętrz, grafiki, malarstwa, sztuki mediów i edukacji wizualnej, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, krytyki artystycznej i historii sztuki.

Instytut Psychologii UMK

Drzwi otwarte w Instytucie Psychologii rozpoczną się 15 kwietnia siedzibie przy ulicy Gagarina 39. Organizatorzy przygotowali dla gości serię krótkich wykładów, zwiedzanie budynku, sal wykładowych, aparatury badawczej itp. Pierwsza część prezentacji zacznie się w auli 101 o godzinie 11.00. Przyszli kandydaci i kandydatki mogą wziąć udział m.in. w pokazach działania EEG oraz obserwacjach badań okulograficznych i badań z udziałem VR.

Wydział Nauk Historycznych UMK

18 kwietnia 2023 roku drzwi otwierają się na Wydziale Nauk Historycznych. Goście przyjmowani będą pod hasłem "Na orbicie nauki". Na wiele pytań odpowiedzą badaczki i badacze z WNH podczas serii przygotowanych wykładów. Przyszli kandydaci na studia będą mogli wziąć udział w warsztatach m.in. na temat genealogii, pracy z dronem oraz pismem runicznym. W holu budynku wystawią się koła naukowe. Na zewnątrz między 9.00 a 15.00 będzie trwał piknik militarny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE