Daj się spisać. Co trzeci torunianin jest już uwzględniony w Narodowym Spisie Powszechnym

2021-06-07 19:16
Daj się spisać. Co trzeci torunianin jest już uwzględniony w Narodowym Spisie Powszechnym
Autor: Marta Łazarska Zdjęcie archiwalne

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Można dopisać się do niego jeszcze do końca września, jednak już teraz mieszkańcy kujawsko-pomorskiego robią to chętnie i nie czekają na ostatnią chwilę.

Już prawie 1/4 Polaków wzięła udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jest organizowany co dekadę i tym razem jest obowiązkowy dla wszystkich. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny - liczba mieszkańców kujawsko-pomorskiego, którzy wzięli udział w spisie wyniosła więcej niż średnia krajowa. To 24,3% osób z województwa, co daje nam ostatnie miejsce na podium wśród wszystkich z całej Polski.

Wyjątkową aktywnością mogą pochwalić się mieszkańcy Torunia. Według danych przekazanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy w rejestrze znalazło się 60 456, czyli 30,44% osób z Grodu Kopernika. Niemałą frekwencją może pochwalić się  Bydgoszcz (29,95%), Grudziądz (26,57%) czy Włocławek (25,05%).

Do rejestru możemy się dodać metodą samospisu, poprzez rachmistrza lub infolinię. Najczęstsza i najbezpieczniejsza opcja to zrobienie tego samemu przez internet. Przypomnijmy, że należy zrobić to do 30 września.

AQUA Toruń otwarte!