Daj się spisać. Co trzeci torunianin jest już uwzględniony w Narodowym Spisie Powszechnym

2021-06-07 19:16
Daj się spisać. Co trzeci torunianin jest już uwzględniony w Narodowym Spisie Powszechnym
Autor: Marta Łazarska Zdjęcie archiwalne

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Można dopisać się do niego jeszcze do końca września, jednak już teraz mieszkańcy kujawsko-pomorskiego robią to chętnie i nie czekają na ostatnią chwilę.

Już prawie 1/4 Polaków wzięła udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jest organizowany co dekadę i tym razem jest obowiązkowy dla wszystkich. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny - liczba mieszkańców kujawsko-pomorskiego, którzy wzięli udział w spisie wyniosła więcej niż średnia krajowa. To 24,3% osób z województwa, co daje nam ostatnie miejsce na podium wśród wszystkich z całej Polski.

Wyjątkową aktywnością mogą pochwalić się mieszkańcy Torunia. Według danych przekazanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy w rejestrze znalazło się 60 456, czyli 30,44% osób z Grodu Kopernika. Niemałą frekwencją może pochwalić się  Bydgoszcz (29,95%), Grudziądz (26,57%) czy Włocławek (25,05%).

Do rejestru możemy się dodać metodą samospisu, poprzez rachmistrza lub infolinię. Najczęstsza i najbezpieczniejsza opcja to zrobienie tego samemu przez internet. Przypomnijmy, że należy zrobić to do 30 września.

AQUA Toruń otwarte!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE