Czasem słońce, czasem śnieg. W Toruniu poczujemy mroźny oddech zimy [Pogoda w Toruniu]

i

Autor: pixabay.com Temperatura w Toruniu nawet poniżej zera

Czasem słońce, czasem śnieg. W Toruniu poczujemy mroźny oddech zimy [Pogoda w Toruniu]

2021-11-29 6:51

Końcówka listopada żegna nas intensywnymi opadami śniegu. Te zostaną z nami przynajmniej przez najbliższe kilka dni. Na pewno zimowej aurze w Toruniu sprzyjać będą odczyty na minusie, które będą pojawiały się jeszcze nie raz w tym tygodniu. Dziś (29.11.) na termometrach zobaczymy 1 stopień na plusie i będzie to maksymalna wartość. Ochładzać może nas jeszcze intensywny wiatr, który w porywach może dojść do nawet 45 km/h. Niebo nad Toruniem raczej pochmurne, a  z tych chmur może nam jeszcze popadać - zarówno śnieg, jak i deszcz ze śniegiem.

Kierowcy, zachowajcie wyjątkową ostrożność. Drogi w mieście są już przejezdne. Zadbały o to miejskie służby, które poinformowały wczoraj (28.11.) w godzinach wieczornych, że na toruńskich ulicach pracuje osiem pługosolarek i dwa ciągniki.

- W pierwszej kolejności sprzęt odśnieżający zabezpieczy newralgiczne miejsca na mapie drogowej miasta. Należą do nich drogi wlotowe i wylotowe z miasta, mosty, wiadukty, estakady oraz miejsca niebezpieczne. Do takich należy m.in. zjazd Ślimakiem Getyńskim na Bulwar Filadelfijski – wyjaśnia Ireneusz Makowski, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

Sonda
Czy wymieniłeś/aś już opony w samochodzie?