Wypadek w Grabówce

i

Autor: Policja

Wypadki

Ciężki wypadek na autostradzie A1 pod Włocławkiem. Cud, że nikt nie ucierpiał

2023-12-04 7:05

Do wypadku doszło w piątek około godz. 2 w okolicach miejscowości Grabówka w powiecie włocławskim na 208 km autostrady A1. Ustalono, ze 24-letni kierowca ciężarówki scania, nieprawidłowo ominął stojący na pasie awaryjnym samochód osobowy renault i uderzył w jego tył.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 24-letni kierowca ciężarówki scania, jadąc autostradą w kierunku Gdańska, nieprawidłowo ominął stojący na pasie awaryjnym samochód osobowy renault i uderzył w jego tył – relacjonuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z KPM we Włocławku. - Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń i mundurowi zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową. Kierowcy byli trzeźwi, a 24-letni sprawca został ukarany mandatem.

Policja apeluje

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym warunki drogowe są bardziej zmienne i niebezpieczne. Opady deszczu, śniegu, mgła, wcześnie zapadający zmrok znacznie ograniczają widoczność. Dodatkowo mokra i śliska nawierzchnia czy też leżące na drodze liście powodują, że droga hamowania się wydłuża – apeluje Tomaszewski.