Budynki są gotowe, a uczniowie? Rozpoczęcie roku szkolnego w Toruniu [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska

Budynki są gotowe, a uczniowie? Rozpoczęcie roku szkolnego w Toruniu [AUDIO]

2021-09-01 15:02

To koniec wakacyjnej laby. Już dziś (01.09.) rozpoczął się nowy rok szkolny w toruńskich placówkach. Te są gotowe, a jak na nowy sezon nauki zapatrują się sami uczniowie?

Około 30 tysięcy toruńskich uczniów i 3 tysiące pedagogów rozpoczęło dziś nowy rok szkolny. Przed nimi sporo wyzwań związanych z powrotem do nauki w trybie stacjonarnym. Toruńskie placówki oświatowe deklarują gotowość do działania, niezależnie od tego czy to online czy offline. Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w X Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha.

- Wszystkim uczniom, a szczególnie uczniom klas pierwszych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy swoją przygodę w nowych placówkach rozpoczynają, przekazuję życzenia, aby był to rok poświęcony sobie, zdobywaniu wiedzy, umiejętności, poznawaniu nowych ludzi i poznawaniu świata – mówił podczas swojego wystąpienia prezydent Torunia Michał Zaleski

Czy toruńscy licealiści chętnie wracają do szkoły?

Jak przekazała nam Anna Łukaszewska z toruńskiego wydziału edukacji - dyrektorzy placówek oświatowych nie zgłaszali żadnych braków kadrowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE