Chwasty

i

Autor: Pixabay Czy dobrze pozbyć się chwastów w ogródku?

Ciekawostki ogrodnicze

Błyskawicznie usuniesz chwasty. Wszystkie zostaną wypalone do korzeni!

2023-07-21 9:34

Wiosna to czas porządków i prac w ogródkach przydomowych oraz działkach. Działają też pracownicy techniczni i ogrodnicy na osiedlach mieszkaniowych, którzy upiększają trawniki i alejki. W tym czasie zwalcza się liczne chwasty, które szybko się plenią i porastają brzegi chodników oraz inne miejsca w przestrzeni mieszkańców. Jak szybko je zwalczyć? Zobaczcie sami!

Chwasty. Jak je zwalczać?

Do popularnych chwastów nalezą m.in. mlecze, które bardzo szybko porastają dostępną im przestrzeń. Zajmują wolne przestrzenie na chodnikach, alejkach, porastają działki i ogródki. Dodatkowo wiele osób jest na nie uczulonych i ma nieprzyjemności zdrowotne po kontakcie z nimi. Do walki z chwastami często ruszamy uzbrojeni w rozmaite środki chemiczne, które również nie są zdrowe, a ich opary mogą być wysoce szkodliwe dla dróg oddechowych i płuc. Co może być lepszym i równie skutecznym zamiennikiem? Czytajcie dalej!

Połącz te składniki i spryskaj chwasty! Znikną szybciej, niż myślisz!

Składniki do tej "magicznej" mikstury znajdziesz we własnej kuchni. To bardzo proste. Na pewno przydadzą się sól oraz ocet. W litrze wody rozpuść szklankę octu, pół szklanki soli i jedną łyżeczkę dowolnego płynu do naczyń. Wszystko wymieszaj i odczekaj 30 minut. To koniec! Teraz można już używać tego środka do likwidowania chwastów.

Wśród innych, a również przydatnych i prostych metod są m.in. soda oczyszczona. Wystarczy, że posypiesz nią chwasty i następnego dnia powinny zniknąć. Dobrze działa też miks wódki (2 kieliszki) z wodą. Można też stosować wybielacz do tkanin, który zawiera chlor.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE